Connect with us

Aktualności

Burmistrz strajkuje?

NOWOGARD. Burmistrz Robert Czapla nie przygotował projektu ważnej uchwały dotyczącej budżetu Gminy Nowogard na rok 2017. Na poniedziałkową sesję nie przyszedł ani burmistrz, ani jego zastępca, ani skarbnik gminy (ten ostatni jest na urlopie).

Opublikowane

w dniu

 Budżet gminy został uchwalony pod koniec stycznia br. Radni kompletnie przerobili projekt przedstawiony im przez burmistrza Czaplę, wykreślili wiele wydatków, a w ich miejsce wstawili swoje. Równolegle z budżetem powinna być uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa gminy, pokazująca wpływ tegorocznego budżetu na finansową przyszłość gminy. Standardowo, ten dokument przygotowuje burmistrz – w praktyce podległy mu skarbnik gminy. Ale projektu WPF burmistrz Nowogardu nie przygotował. Przewodniczący Rady Miejskiej wezwał go do przygotowania projektu na nadzwyczajną sesję, zwołaną na poniedziałek 20 lutego br.  Sesja się odbyła, ale WPF nie można było uchwalić. Burmistrz nie przygotował projektu uchwały, a na samą sesję nie przyszedł. Nie zjawili się też jego zastępca ani skarbnik gminy. Radni nie mieli więc kogo pytać o przyczyny braku projektu uchwały, która jeszcze dziś powinna być przesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Zamiast projektu uchwały o WPF burmistrz Czapla przygotował pismo do radnych, w którym stwierdza, że radni powinni sami sobie przygotować wspomniany dokument.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie