Connect with us

Aktualności

Burmistrz strajkuje?

NOWOGARD. Burmistrz Robert Czapla nie przygotował projektu ważnej uchwały dotyczącej budżetu Gminy Nowogard na rok 2017. Na poniedziałkową sesję nie przyszedł ani burmistrz, ani jego zastępca, ani skarbnik gminy (ten ostatni jest na urlopie).

Opublikowane

w dniu

 Budżet gminy został uchwalony pod koniec stycznia br. Radni kompletnie przerobili projekt przedstawiony im przez burmistrza Czaplę, wykreślili wiele wydatków, a w ich miejsce wstawili swoje. Równolegle z budżetem powinna być uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa gminy, pokazująca wpływ tegorocznego budżetu na finansową przyszłość gminy. Standardowo, ten dokument przygotowuje burmistrz – w praktyce podległy mu skarbnik gminy. Ale projektu WPF burmistrz Nowogardu nie przygotował. Przewodniczący Rady Miejskiej wezwał go do przygotowania projektu na nadzwyczajną sesję, zwołaną na poniedziałek 20 lutego br.  Sesja się odbyła, ale WPF nie można było uchwalić. Burmistrz nie przygotował projektu uchwały, a na samą sesję nie przyszedł. Nie zjawili się też jego zastępca ani skarbnik gminy. Radni nie mieli więc kogo pytać o przyczyny braku projektu uchwały, która jeszcze dziś powinna być przesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Zamiast projektu uchwały o WPF burmistrz Czapla przygotował pismo do radnych, w którym stwierdza, że radni powinni sami sobie przygotować wspomniany dokument.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie