Connect with us

Aktualności

Burmistrz obudził się w tej samej Polsce

Na dobrą współpracę z nową administracją rządową oraz posłami Prawa i Sprawiedliwości liczy popierany przez Platformę Obywatelską burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jako bezpartyjny, ale popierany przez PiS wojewoda w latach 2005 – 2007 blisko współpracował on z liderami zachodniopomorskiego PiS i bardzo dobrze te lata wspomina. Dlatego też nie podziela obaw, że po sformowaniu nowego rządu pojawią się nieprozumienia na tle politycznym.

"W poniedziałek rano obudziłem się w Polsce takiej samej, jak w niedzielę", mówi. "Wynik wyborów to bez dwóch zdań porażka Platformy, nie chcę przez to jednak umniejszać skali zwycięstwa PiS. Dobrze znam ludzi, którzy zaraz będą przejmowali pełną odpowiedzialność za Polskę i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mieliby oni wprowadzać atmosferę jakiegoś konfliktu. Doskonale pamiętam, jak poprzedni rząd PiS współpracował choćby z prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem z SLD przy budowie gazoportu. Myślę, że teraz będzie tak samo".

Nieoficjalnie wiadomo, że burmistrza Goleniowa łączą dobre relacje osobiste z liderem listy PiS w okręgu zachodniopomorskim Joachimem Brudzińskim.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie