Connect with us

Aktualności

Burmistrz nie miał czasu?

Burmistrz Robert Krupowicz najpierw niespodziewanie, w ostatniej chwili odmówił ustalonego wcześniej wywiadu dziennikarzowi naszej gazety, a potem dość dziwnie tę odmowę tłumaczył przez swojego rzecznika prasowego.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz został poproszony o udzielenie wywiadu do „Gazety Goleniowskiej” w grudniu ubiegłegoroku. Zgodził się, kiedy jednak w wyznaczonym z kilkudniowym wyprzedzeniem terminie nasz dziennikarz pojawił się w gabinecie burmistrza Krupowicza, ten stwierdził, że nie zgadza się na publikację zapisu rozmowy w „GG”, a wywiadu może udzielić jedynie rozgłośni radiowej, z którą dziennikarz „GG” współpracuje. Rzecznik prasowy burmistrza Cezary Martyniuk wyjaśnił później,że burmistrz… nie miał wtedy czasu.

6 marca zwróciliśmy się do rzecznika z pytaniem o to, czy burmistrz znajdzie jednak dla „GG” czas na wywiad. I tym razem otrzymaliśmy od niego negatywną, ale pół prywatą odpowiedź – częściowo e-mailem, częściowo na facebooku. C. Martyniuk żadnego jej uzasadnienia nie podał. Wtedy redaktor naczelny „Gazety Goleniowskiej” zwrócił się 7 marca br. oficjalnym e-mailem do rzecznika:

Cezary Martyniuk,
rzecznik prasowy burmistrza Roberta Krupowicza.
„Proszę o podanie najbliższego terminu, kiedy dziennikarz „Gazety Goleniowskiej” Paweł Palica będzie mógł przeprowadzić odłożony wywiad z burmistrzem Krupowiczem, na który burmistrz nie miał czasu przed świętami Bożego Narodzenia (według informacji rzecznika)”.
Leszek Ozimek
redaktor naczelny
„Gazety Goleniowskiej”
www.gazetagoleniowska.com

Ponieważ odpowiedź nie nadchodziła, 12 marca redaktor naczelny dopytał rzecznika: „Jak mam rozumieć brak odpowiedzi na wyraźnie postawioną w ostatnim mailu kwestię?” Na drugi dzień rzecznik Martyniuk odpowiedział: „Proste. Żaden termin nie został przez burmistrza określony”. W tym samym dniu redaktor naczelny przekazał rzecznikowi kolejnym e-mailem: „Ok. jeżeli do jutra nie otrzymamy innego oficjalnego wyjaśnienia, traktujemy tę odpowiedź jako odmowę udzielenia wywiadu „Gazecie Goleniowskiej” – równie proste…”. I na tym korespondencja w sprawie wywiadu się zakończyła, bo rzecznik prasowy burmistrza do dzisiaj na tego ostatniego e-maila nie odpowiedział. W konsekwencji oznacza to ni mniej, ni więcej tylko odmowę udzielenia przez burmistrza Roberta Krupowicza wywiadu dziennikarzowi „Gazety Goleniowskiej”.

Po tej wymianie maili redaktor naczelny „GG” zwrócił się do rzecznika o ustalenie spotkania z burmistrzem w konwencji przez niego zaproponowanej, które już raz odbyło się w jego gabinecie zaraz po jesiennych wyborach z udziałem dziennikarzy „GG” i rejestrowanego przez „TVG Info”. Ma ono – według niego – zastępować konferencje prasowe, z których burmistrz jednostronnie zrezygnował. Rzecznik szybko i bez problemów to spotkanie ustalił na 21 marca i nazwał je… konferencja prasową. Pod koniec tego spotkania zapytaliśmy burmistrza dlaczego nie chce udzielić wywiadu naszym dziennikarzom. Odpowiedź można sobie odsłuchać w materiale obok pt. „Spotkanie czy konferencja?”

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie