Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Burmistrz nie miał czasu?

Burmistrz Robert Krupowicz najpierw niespodziewanie, w ostatniej chwili odmówił ustalonego wcześniej wywiadu dziennikarzowi naszej gazety, a potem dość dziwnie tę odmowę tłumaczył przez swojego rzecznika prasowego.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz został poproszony o udzielenie wywiadu do „Gazety Goleniowskiej” w grudniu ubiegłegoroku. Zgodził się, kiedy jednak w wyznaczonym z kilkudniowym wyprzedzeniem terminie nasz dziennikarz pojawił się w gabinecie burmistrza Krupowicza, ten stwierdził, że nie zgadza się na publikację zapisu rozmowy w „GG”, a wywiadu może udzielić jedynie rozgłośni radiowej, z którą dziennikarz „GG” współpracuje. Rzecznik prasowy burmistrza Cezary Martyniuk wyjaśnił później,że burmistrz… nie miał wtedy czasu.

6 marca zwróciliśmy się do rzecznika z pytaniem o to, czy burmistrz znajdzie jednak dla „GG” czas na wywiad. I tym razem otrzymaliśmy od niego negatywną, ale pół prywatą odpowiedź – częściowo e-mailem, częściowo na facebooku. C. Martyniuk żadnego jej uzasadnienia nie podał. Wtedy redaktor naczelny „Gazety Goleniowskiej” zwrócił się 7 marca br. oficjalnym e-mailem do rzecznika:

Cezary Martyniuk,
rzecznik prasowy burmistrza Roberta Krupowicza.
„Proszę o podanie najbliższego terminu, kiedy dziennikarz „Gazety Goleniowskiej” Paweł Palica będzie mógł przeprowadzić odłożony wywiad z burmistrzem Krupowiczem, na który burmistrz nie miał czasu przed świętami Bożego Narodzenia (według informacji rzecznika)”.
Leszek Ozimek
redaktor naczelny
„Gazety Goleniowskiej”
www.gazetagoleniowska.com

Ponieważ odpowiedź nie nadchodziła, 12 marca redaktor naczelny dopytał rzecznika: „Jak mam rozumieć brak odpowiedzi na wyraźnie postawioną w ostatnim mailu kwestię?” Na drugi dzień rzecznik Martyniuk odpowiedział: „Proste. Żaden termin nie został przez burmistrza określony”. W tym samym dniu redaktor naczelny przekazał rzecznikowi kolejnym e-mailem: „Ok. jeżeli do jutra nie otrzymamy innego oficjalnego wyjaśnienia, traktujemy tę odpowiedź jako odmowę udzielenia wywiadu „Gazecie Goleniowskiej” – równie proste…”. I na tym korespondencja w sprawie wywiadu się zakończyła, bo rzecznik prasowy burmistrza do dzisiaj na tego ostatniego e-maila nie odpowiedział. W konsekwencji oznacza to ni mniej, ni więcej tylko odmowę udzielenia przez burmistrza Roberta Krupowicza wywiadu dziennikarzowi „Gazety Goleniowskiej”.

Po tej wymianie maili redaktor naczelny „GG” zwrócił się do rzecznika o ustalenie spotkania z burmistrzem w konwencji przez niego zaproponowanej, które już raz odbyło się w jego gabinecie zaraz po jesiennych wyborach z udziałem dziennikarzy „GG” i rejestrowanego przez „TVG Info”. Ma ono – według niego – zastępować konferencje prasowe, z których burmistrz jednostronnie zrezygnował. Rzecznik szybko i bez problemów to spotkanie ustalił na 21 marca i nazwał je… konferencja prasową. Pod koniec tego spotkania zapytaliśmy burmistrza dlaczego nie chce udzielić wywiadu naszym dziennikarzom. Odpowiedź można sobie odsłuchać w materiale obok pt. „Spotkanie czy konferencja?”

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie