Connect with us

Aktualności

Burmistrz nie chciał, ale musiał

To nowa interpretacja ustawy o pracownikach samorządowych nałożyła na gminę obowiązek posiadania sekretarza – mówi burmistrz Goleniowa, Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Bez sekretarza, przypomnijmy, gmina obywa się od ponad dwóch lat. Decyzję o zakończeniu współpracy z pełniącym wówczas tę funkcję Ireneuszem Zygmańskim burmistrz ogłosił już na początku 2011 roku, rozdzielając jego obowiązki pomiędzy dwóch wiceburmistrzów i pracowników Wydziału Administracji i Spraw Społecznych (WAS). Teraz, w związku z nową interpretacją przepisów, okazało się, że stanowisko musi być obsadzone, powierzono więc je zastępcy dyrektora WAS Edycie Guzikiewicz. Burmistrz stanowczo twierdzi, że nie miało to żadnego związku z tym, że prywatnie jest ona żoną skarbnika gminy, Mirosława Guzikiewicza.

"Pani Edyta pracowała w urzędzie na długo przed tym, jak pojawił się tu pan Guzikiewicz", mówi. "Jest to niezwykle rzetelny i profesjonalny urzędnik, związki personalne nie mają dla mnie żadnego znaczenia. A powierzając jej to stanowisko, nie musimy zwiększać zatrudnienia".

Były sekretarz gminy, Ireneusz Zygmański, nie otrzymał propozycji powrotu do pracy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie