Connect with us

Goleniów

Burmistrz – nadal 30 zł za śmieci

Goleniów. W sesji rady miejskiej w najbliższa środę, burmistrz ponownie zaproponuje podniesienie ceny za odbiór śmieci z 12 do 30 zł od osobny miesięcznie.

Opublikowane

w dniu

W projekcie uchwały jako uzasadnienie podwyżki jest podany koszt odbioru odpadów komunalnych w gminie od września 2020 do września 2021, wynikający z przetargu, który wygrało komunalne PGK. I tak prawie 13 mln zł to koszt obsługi całego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych przez ten roku. W tym ok. 12,35 mln zł kosztuje odbiór śmieci od mieszkańców i ok. 0,65 mln zł od jednostek gminnych. Z podziału tej pierwszej wielkości przez 33 734 mieszkańców gminy wychodzi roczny koszt odbioru śmieci od osoby – 365 zł. To oznacza ok. 30,4 zł miesięcznie i taką właśnie zbliżoną stawkę opłaty proponuje burmistrz od 1 lutego 2021 r. Z tych wyliczeń wynika, że w przypadku każdej stawki niższej niż 30 zł/miesięcznie od osoby, proporcjonalna kwota będzie dopłacana z budżetu gmin – w relacji 1 zł mniej w opłacie to ok. 400 tys. zł dopłaty z budżetu rocznie.

To kolejne podejście do zmiany ceny za odbiór śmieci w gminie. Dotychczas radni odrzucali zarówno propozycję podniesienie ceny do 30 zł jak i do 21 zł.

red.

powiązane – „Najdrożej w Stepnicy, najtaniej w Goleniowie”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie