Connect with us

Goleniów

Burmistrz na zwolnieniu o strajku kobiet?

Goleniów, Stepnica. Kilkuset protestujących przeszło wczoraj wieczorem ulicami Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Były to w zdecydowanej większości bardzo młode kobiety, manifestujące pod hasłem „Strajku Kobiet” z powodu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niedopuszczalności aborcji eugenicznej – choć przeważały wulgarne hasła i napisy skierowane przeciw rządzącej partii i Kościołowi. Znacznie mniejsza grupa protestowała pod tymi samymi hasłami w Stepnicy.

Wczorajszy protest w Goleniowie zrelacjonował nawet na swoim prywatnym (ale finansowanym hojnie przez wszystkich gminnych podatników, a redagowanym osobiście przez Krupowicza za pomocą kilku dobrze opłacanych urzędników z tzw. wydziału propagandy) profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”… Robert Krupowicz. Chociaż oficjalnie jest od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim, wybrał się na tę manifestację, przekazał pisemną relację i ją nawet sfilmował!. No, chyba, że to tylko samowolna nadgorliwość członków „wydziału propagandy”, którzy ostatnio – pod nieobecność pryncypała – nudzą się i nie wiedzą co robić, kogo słuchać i co pisać by uzasadnić jakoś swoje wynagrodzenia. Ciekawe kto teraz dowodzi „wydziałem propagandy Krupowicza”? – p.o. burmistrza, drugi wiceburmistrz?

W każdym razie skoro relacja jest niepodpisana to idzie na konto chorującego Krupowicza: „Nie wdając się w wielkie liczenie, dzisiejszy przemarsz związany z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego na temat konstytucyjnych zapisów w sprawie aborcji, zgromadził około tysiąca osób. Przeważnie młodych, głównie kobiet.
Manifestantki i manifestanci przeszli ulicami Konstytucji 3 Maja, Barnima i Kościuszki, kończąc przemarsz na Plantach. Wznoszone okrzyki adresowane były głównie do rządzącej partii. „J…ać PiS!” i „Trzeba było nas nie wk…wiać!” słychać było najczęściej. Zgromadzenie zyskało dużo sympatii obserwatorów. Kierowcy, którzy nie mogąc jechać stali w korkach, cierpliwie znosili niedogodność, klaksonami dając wyraz poparcia, a nie zniecierpliwienia. Policjanci zabezpieczali trasę przejścia manifestantów, nie próbując w żaden sposób interweniować”.

red.

powiązane – „Krupowicz na chorobowym o Lipowej”

Goleniów

Posadzą las

Goleniów. Ponad setka osób będzie jutro sadzić las.

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo Goleniów dostarczy sadzonki i ludzi, którzy wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA oraz pracownikami IKEI będą jutro od godz. 10 sadzić las na północ od Miękowa.

red.

powiązane – „Dwa marsze w niedzielę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dwa marsze w niedzielę

Goleniów. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przez Goleniów przejdą dwa marsze.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy to MARSZ DLA JEZUSA – uroczysta, barwna, radosna procesja, która wyruszy o godz. 11:40 z Plant. Parafia pw. Św. Katarzyny ogłasza konkurs na najpiękniejszą oraz na najdłuższą palmę; zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przyznane i wręczone na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W tym samym dniu, w rocznicę śmierci św. Jan Pawła II, w duchowej łączności z Polakami w wielu miastach Polski i na całym świecie, odbędzie się goleniowski MARSZ PAPIESKI, marsz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Parafia pw. Sw. Katarzyny zapraszamy na wieczorną Mszę o godz. 18:00, po Mszy o godz. 19:00 wymarsz z placu przed kościołem, ulicami miasta, do pomnika Jana Pawła II, stojącego przed kościołem św. Jerzego – zabierzcie ze sobą flagi biało-czerwone, świece, znicze, które złożymy przed pomnikiem. Podczas marszu wsłuchamy się w głos oraz nauczanie, zawsze zatroskanego o Polskę i Polaków, św. Jana Pawła II.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina spółkom, spółki gminie

Goleniów. Radni zdecydowali dzisiaj o dokapitalizowaniu spółek GWiK i „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego w tych spółkach poprzez objęcie w nich przez gminę udziałów – w GWiK za 880 tys zł i w Porcie Lotniczym za 680 tys zł. Skarbnik gminy uzasadnił te operacje trudną sytuacją finansową obu spółek, w których gmina jest udziałowcem – w GWiK 100%, a w Porcie Lotniczym 2,5% (tu według skarbnika strata za rok 2022 to ok. 10.6 mln zł.).

W praktyce wydatki z budżetu gminy w ten sposób uchwalone, trafią z powrotem do… jej budżetu – obie spółki zalegają bowiem z zapłatą gminie podatku od nieruchomości za rok 2022 właśnie wymienione kwoty dokapitalizowania i mają za nie spłacić te zaległości.

Jak podał skarbnik, gmina dofinansowała Port Lotniczy po raz pierwszy od roku 2010.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie