Connect with us

Goleniów

Burmistrz na zwolnieniu o strajku kobiet?

Goleniów, Stepnica. Kilkuset protestujących przeszło wczoraj wieczorem ulicami Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Były to w zdecydowanej większości bardzo młode kobiety, manifestujące pod hasłem „Strajku Kobiet” z powodu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niedopuszczalności aborcji eugenicznej – choć przeważały wulgarne hasła i napisy skierowane przeciw rządzącej partii i Kościołowi. Znacznie mniejsza grupa protestowała pod tymi samymi hasłami w Stepnicy.

Wczorajszy protest w Goleniowie zrelacjonował nawet na swoim prywatnym (ale finansowanym hojnie przez wszystkich gminnych podatników, a redagowanym osobiście przez Krupowicza za pomocą kilku dobrze opłacanych urzędników z tzw. wydziału propagandy) profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”… Robert Krupowicz. Chociaż oficjalnie jest od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim, wybrał się na tę manifestację, przekazał pisemną relację i ją nawet sfilmował!. No, chyba, że to tylko samowolna nadgorliwość członków „wydziału propagandy”, którzy ostatnio – pod nieobecność pryncypała – nudzą się i nie wiedzą co robić, kogo słuchać i co pisać by uzasadnić jakoś swoje wynagrodzenia. Ciekawe kto teraz dowodzi „wydziałem propagandy Krupowicza”? – p.o. burmistrza, drugi wiceburmistrz?

W każdym razie skoro relacja jest niepodpisana to idzie na konto chorującego Krupowicza: „Nie wdając się w wielkie liczenie, dzisiejszy przemarsz związany z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego na temat konstytucyjnych zapisów w sprawie aborcji, zgromadził około tysiąca osób. Przeważnie młodych, głównie kobiet.
Manifestantki i manifestanci przeszli ulicami Konstytucji 3 Maja, Barnima i Kościuszki, kończąc przemarsz na Plantach. Wznoszone okrzyki adresowane były głównie do rządzącej partii. „J…ać PiS!” i „Trzeba było nas nie wk…wiać!” słychać było najczęściej. Zgromadzenie zyskało dużo sympatii obserwatorów. Kierowcy, którzy nie mogąc jechać stali w korkach, cierpliwie znosili niedogodność, klaksonami dając wyraz poparcia, a nie zniecierpliwienia. Policjanci zabezpieczali trasę przejścia manifestantów, nie próbując w żaden sposób interweniować”.

red.

powiązane – „Krupowicz na chorobowym o Lipowej”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie