Connect with us

Goleniów

Burmistrz milczy, ale komentarz jest

Goleniów. Wczorajszej sesji i jej konsekwencji burmistrz Krupowicz na swoim profilu FB nie skomentował, ale ktoś to zrobił na gminnym portalu.

Opublikowane

w dniu

Kto? – tego nie wiadomo, bo poniższa informacja jest niepodpisana:

„Z trudnych do zrozumienia przyczyn, większość Radnych Rady Miejskiej głosowała wczoraj przeciwko przyjęciu projektu Uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2020r pozwalającej ostatecznie rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Goleniów”.

Mimo wcześniejszych ostrzeżeń i jasnego wskazania konsekwencji takiego działania, radni nie zwiększyli wydatków tegorocznego budżetu o brakującą kwotę 3.115.000 zł. Skutek będzie taki, że od od 12 września nie będą odbierane odpady od mieszkańców naszej gminy. Na sesji jednocześnie procedowana była także Uchwała dotycząca ustalenia stawki opłaty na obszarze gminy Goleniów, której wysokość 31 zł/ osobę miesięcznie, wynikała z trwającego postępowania przetargowego na odbiór odpadów. Uchwała, pomimo zaproponowanej przez Radnego Wojciecha Łebińskiego zmiany do kwoty 21zł/osobę (stawki obowiązującej w gminach Osina, Stepnica i Przybiernów), również nie uzyskała akceptacji radnych. Zmniejszenie opłaty byłoby jednoznaczne z koniecznością pokrycia brakujących środków, innymi środkami budżetowymi gminy.”

red.

powiązane – „Sprawa nadzwyczajna, a Krupowicz milczy”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie