Connect with us

Goleniów

Burmistrz – dzwonek dla skazanych

Goleniów. Od środy 20 maja do pracy wrócili skazani na karę ograniczenia wolności.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Krupowicz na swoim prywatnym (ale redagowanym za publiczne pieniądze) profilu FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa’, zaprasza ich do Straży Miejskiej informując, że:”… uruchomiliśmy dla Państwa specjalny dzwonek!”
Chodzi o obowiązek wykonywania nieodpłatnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Przez ostatni czas sądy nie kierowały skazanych do pracy, ale już przywrócono wykonywanie takich ‘prac społecznych’. Osoby, które trafiają do UGiM, sprzątają gminę, która zapewnia sprzęt i materiały. Każda wykonana praca jest odbierana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, warunkiem zaliczenia pracy jest porządne wykonanie zadania – ale trzeba najpierw zadzwonić dzwonkiem…

red.

powiązane – „Sypień spytał burmistrza o urzędnika”

Goleniów

Zmiana dyrektorów

Goleniów. Od 1 lipca goleniowską Biblioteką Miejska i Powiatową pokieruje nowa dyrektor.

Opublikowane

w dniu

Konkurs ogłosił i pod koniec swojego urzędowania rozstrzygnął poprzedni burmistrz – zgłosiły się dwie kandydatki. W jego wyniku nową dyrektor tej biblioteki będzie Jolanta Miękus. Drugą startującą w konkursie była dotychczasowa dyrektor Karina Czernicka.

Jak nam powiedziała wiceburmistrz Magdalena Bauer-Styborska, mimo, że decyję pod sam koniec swojej kadencji podjął poprzedni burmistrz, konkurs był pod względem formalnym przeprowadzony prawidłowo – nie ma więc podstaw by kwestionować jego wynik.

red.

powiązane – „Wybory do Parlamentu Europejskiego – wyniki w powiecie i gminach”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ukraińcy wizytują

Goleniów. W dniach 10-14 czerwca br. w naszym regionie goszczą przedstawiciele ukraińskich wspólnot terytorialnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podczas wizyty w Goleniowie odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi, w czasie którego burmistrz Krzysztof Sypień przedstawił charakterystykę gminy, potencjał rozwojowy oraz możliwości wspierania rozwoju przedsiębiorczości.

Goście z Ukrainy odwiedzili Goleniowski Park Przemysłowy, zapoznając się z rozwojem i finansowaniem parków przemysłowych. Na przykładzie firm działających w GPP – Sia Abrassives Polska sp. z o.o. oraz Bestseller Commerce Poland sp. z o.o. – zaprezentowane zostały efekty wsparcia samorządu oraz współpracy miasta i strefy przemysłowej. Następnie uczestnicy wizyty studyjnej udali się do Zakładu Aktywności Zawodowej.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie rękaw na lotnisku

Goleniow. O rozbudowie Portu Lotniczego „NSZZ Solidarność” Szczecin-Goleniów chcą jeszcze przed wakacjami ma rozmawiać zachodniopomorscy parlamentarzyści.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w kwietniu rozstrzygnięty został przetarg na zadanie „Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. Etap I- koncepcja architektoniczna wielobranżowa i program funkcjonalno użytkowy”, Wygrało go znane szczecińskie biuro architektoniczne Dedeco.
Przebudowa lotniskowego terminalu ma rozpocząć się w 2025 r. Stary terminal, wybudowany w roku 1968 i przebudowany w roku 2006 na terminal przylotów, ma być całkowicie rozebrany i wybudowany nowy obiekt, który będzie terminalem odlotowym. Natomiast z części budynku funkcjonującego jako terminal pasażerski, który był wybudowany w latach 2001-2002 ma powstać część przylotowa.
Remont i modernizacja lotniska ma być tak przeprowadzona, że podróżni będą mogli docelowo korzystać z rękawa lotniczego, który umożliwia bezpośrednie przejście z terminalu do samolotu. Nie będzie trzeba – jak obecnie – iść do samolotu po płycie lotniska. Lotnisko w Goleniowie ma mieć jeden taki rękaw.
Na rozbudowę i modernizację Port Lotniczy Szczecin-Goleniów ma 40 mln zł. Projekt zakłada wyburzenie, budowę i rozbudowę budynków. Prace mają być prowadzone etapami w taki sposób, że goleniowskie lotnisko nie będzie ani przez moment zamknięte dla pasażerów.

Równolegle ma być prowadzona inwestycja na płycie lotniska – chodzi o montaż systemu ILS wyższej kategorii. Na montaż systemu nawigacyjnego ILS CAT II spółka również ma 40 mln zł. Ten projekt jest w fazie realizacji. ILS (z ang. instrument landing system) to system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności. Na lotnisku w Goleniowie działa teraz system ILS CAT I, który pozwala na lądowanie przy chmurach czy mgle na wysokości 200 stóp (ok. 61 metrów) i widoczności poziomej 550 metrów.
Poprawa systemu nawigacyjnego, która jest właśnie realizowana, czyli przejście na system ILS CAT II pozwoli na lądowanie przy gorszej widoczności: przy chmurach na wysokości 100 stóp i widoczności poziomej 300 metrów. System ILS CAT II wymaga m.in. większej liczby świateł wbudowanych w nawierzchnię drogi startowej. – Dzisiaj takich świateł jest na naszym lotnisku 327, a będzie 1100.

  • Posiedzenie zespołu na temat goleniowskiego lotniska planuję zorganizować w poniedziałek, 17 lub 24 czerwca – mówił gazecie poseł KO Artur Łącki, przewodniczący Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. – Bo prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów zapowiedział, że 16 czerwca będzie mógł przedstawić szczegóły projektu modernizacji i rozbudowy lotniska. Chcemy ten temat omówić jeszcze przed wakacjami. W skład Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego wchodzą wszyscy posłowie i senatorowie z województwa. W posiedzeniach biorą również udział przedstawiciele wojewody, urzędu marszałkowskiego i samorządu Szczecina.

red.

powiązane – „Wybory do Parlamentu Europejskiego – wyniki w powiecie i gminach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie