Connect with us

Nowogard

Burmistrz bez votum zaufania i absolutorium

Nowogard. Burmistrza Czapla po raz kolejny bez votum zaufania i absolutorium.

Opublikowane

w dniu

Podobnie jak rok temu, rada miejska nie udzieliła na wczorajszej sesji votum zaufania i absolutorium za rok 2020 burmistrzowi. Burmistrz w obradach nie uczestniczył bo jest na kolejnym w ostatnim czasie zwolnieniu lekarskim.

Radni dyskutowali też nad problemem działki zakupionej przez skarbnika gminy i zdecydowali o pisemnym wystąpieniu do dyrektora delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Szczecin o zbadanie sprawy.

red.

powiązane – „Kara zapłacona?”

Nowogard

Dom Seniora i …

Nowogard. Według zapowiedzi burmistrza z 16 marca, budynek przy ul. 3 Maja 40 w Nowogardzie zamieni się w niedalekiej przyszłości w centrum aktywności dla miejscowych organizacji pozarządowych oraz seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na budynku został właśnie wyremontowany dach. Ten zabytkowy budynek opuszczony przez PSS „Społem” w dużej części nie był przez lata użytkowany. Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania pomieszczeń, która z pozarządowcami została na miejscu skonsultowana. A to właśnie oni mają być w przyszłości współgospodarzami budynku.

W obiekcie ma zostać urządzony także dzienny Dom Seniora, na co gmina będzie mogła otrzymać dotacje. Korzystać będą mogły z niego przede wszystkim osoby samotne, potrzebujące kontaktu z innymi ludźmi.

red.

powiązane – „Zamknięty przejazd”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Stypendia sportowe

Nowogard. Burmistrz wręczył stypendia najlepszym sportowcom z Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 24 tysiące złotych z budżetu gminy przeznaczono na stypendia dla lokalnych sportowców, którzy uzyskali w ubiegłym roku dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Otrzymało je sześcioro atletów: uprawiająca boks Maja Razik, zawodniczka jiu-jitsu Nadia Białowąs (którą w klubie Berserker’s Team trenuje Karolina Zawodnik), kolarze: Filip Podgórski i Hubert Grygowski oraz kulturyści: Dominik Ciupan i Krzysztof Skryplonek.

Burmistrz zapowiedział, że w przyszłym roku stypendia wypłacane najlepszym lokalnym sportowcom wzrosną dwukrotnie.

red.

powiązane – „Zamknięty przejazd”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Zamknięty przejazd

Nowogard. Od poniedziałku będzie na kilka dni zamknięty przejazd kolejowy w centrum Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, w związku z remontem przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. 700-lecia w Nowogardzie, od dnia 20.03.2023r. godz. 07:00 do dnia 24.03.2023r. godz. 24:00 w/w przejazd będzie zamknięty.

Objazd poprowadzony zostanie zgodnie z załączonym schematem. Ruch pieszych zostanie utrzymany.

red.

powiązane – „BioEneris R-XXI”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie