Connect with us

Goleniów

Burmistrz – 30 zł od osoby

Goleniów. Taka propozycja nowej stawki opłaty za odbiór śmieci stanie przed radnymi na najbliższej sesji rady miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie od nowego roku stawki opłaty miesięcznej od osoby z 12 na 30 zł. Jak nam powiedział p.o. burmistrza Henryk Zajko, w ten sposób podtrzymana jest praktycznie wcześniejsza propozycja burmistrza, która wynika z wyliczenia aktualnych kosztów systemu odbioru odpadów w gminie jakie są rezultatem niedawnego przetargu na jego obsługę wygranego przez komunalne PGK – to ok. 13 mln zł do września 2021. Stawka 30 zł ma bilansować koszty systemu opłatami ponoszonymi przez mieszkańców, które przy aktualnej stawce 12 zł od osoby miesięcznie, są teraz uzupełniane poprzez dopłaty z budżetu gminy. Według burmistrza każde obniżenie zaproponowanej stawki o złotówkę, przekłada się na 400 tys zł dopłaty do systemu z budżetu rocznie.

Czy propozycja burmistrza zostanie zaakceptowana przez radnych? – nie wiadomo. Burmistrz ma teraz w swoim klubie tylko 10 radnych, a pozostali to 11. Nie jest to jednak spójna, sformalizowana i skonsolidowana opozycja, tylko radni kierujący się rozmaitymi przesłankami podczas różnych głosowań – chociaż generalnie przeciwni burmistrzowi Krupowiczowi. W sytuacji, kiedy głos jednego radnego może w kluczowej sprawie zadecydować, szansa, że burmistrzowi uda się go uzyskać jest spora – co pokazały głosowania na poprzednich sesjach.

red.

powiązane – „Umowa z PGK podpisana”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie