Connect with us

Goleniów

Burmistrz – 30 zł od osoby

Goleniów. Taka propozycja nowej stawki opłaty za odbiór śmieci stanie przed radnymi na najbliższej sesji rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie od nowego roku stawki opłaty miesięcznej od osoby z 12 na 30 zł. Jak nam powiedział p.o. burmistrza Henryk Zajko, w ten sposób podtrzymana jest praktycznie wcześniejsza propozycja burmistrza, która wynika z wyliczenia aktualnych kosztów systemu odbioru odpadów w gminie jakie są rezultatem niedawnego przetargu na jego obsługę wygranego przez komunalne PGK – to ok. 13 mln zł do września 2021. Stawka 30 zł ma bilansować koszty systemu opłatami ponoszonymi przez mieszkańców, które przy aktualnej stawce 12 zł od osoby miesięcznie, są teraz uzupełniane poprzez dopłaty z budżetu gminy. Według burmistrza każde obniżenie zaproponowanej stawki o złotówkę, przekłada się na 400 tys zł dopłaty do systemu z budżetu rocznie.

Czy propozycja burmistrza zostanie zaakceptowana przez radnych? – nie wiadomo. Burmistrz ma teraz w swoim klubie tylko 10 radnych, a pozostali to 11. Nie jest to jednak spójna, sformalizowana i skonsolidowana opozycja, tylko radni kierujący się rozmaitymi przesłankami podczas różnych głosowań – chociaż generalnie przeciwni burmistrzowi Krupowiczowi. W sytuacji, kiedy głos jednego radnego może w kluczowej sprawie zadecydować, szansa, że burmistrzowi uda się go uzyskać jest spora – co pokazały głosowania na poprzednich sesjach.

red.

powiązane – „Umowa z PGK podpisana”

Goleniów

Więcej tlenu dla szpitala

Goleniów. Jutro radni powiatowi wprowadzą na sesji do budżetu powiatu dotację wojewody na inwestycje tlenową w szpitalu powiatowym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka, 500 tysięcy złotych od wojewody jest przeznaczone na rozbudowę i przebudowę instalacji tlenowej w szpitalu. Zostaną postawione i podłączone dwa nowe zbiorniki na tlen oraz wykonana do nich instalacja. Inwestycja ma być niedługo zrealizowana, co pozwoli na znacznie zwiększenie dostępności tlenu dla hospitalizowanych pacjentów.

red.

powiązane – „Nasze zasoby tlenowe się kończą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dziwne odśnieżanie

Goleniów. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na na dziwną jego zdaniem, praktykę odśnieżania ulic w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pisze do nas tak:

„Chcę przedstawić i zobrazować co najmniej dziwne odśnieżanie ulic w Goleniowie. Ulica za znakiem D4a czarna a ulice obok oblodzone, ośnieżone. Ulica za znakiem D4a 18.01.br posypana piaskiem a te obok dalej zaśnieżone, oblodzone, pozbawione zasad bezpiecznej jazdy samochodem i chodzenia po nich. 17.01. do godz. 12.00 białe, brak działań.

Załączniki zdjęcia obrazujące rzeczywistość.

Z poważaniem i wyrazami szacunku”

PS. Imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji.

red.

powiązane – „Bezdomni zimą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz przedłużył zwolnienie, a bojkot trwa dalej

Goleniów. Dzisiaj również nie odbyła się zdalna sesja rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po wczorajszym bojkocie obrad przez 11 radnych, dzisiaj również ta sama grupa się nie zalogowała, dlatego przewodnicząca rady Krystyna Jaworska następne obrady wyznaczyła na wtorek 19 stycznia. Jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, jego zdaniem działania tej jedenastki radych są skoordynowane, ale dotychczas do niego nie zgłosił się przedstawiciel reprezentujący tę grupy by podjąć rozmowy. Jak powiedział Zajko, on jest dom nich gotowy, jednak tymczasem we wtorek porządek obrad jaki zaproponował będzie ten sam.

Wedlu informacji wiceburmistrza Zajko, burmistrz Krupowicz przedłużył zwolnienie lekarskie do 3 lutego.

red.

powiązane – „Burmistrz wraca?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie