Connect with us

Aktualności

Budżet z przekonaniem

Kilkadziesiąt minut temu, na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Goleniowie, przyjęty został przez radnych budżet gminy Goleniów na przyszły rok.

Opublikowane

w dniu

– Przedkładam ten budżet z pełnym przekonaniem, bo to budżet dynamicznego rozwoju gminy – mówił na początku sesji do radnych burmistrz Robert Krupowicz, dodając, że najważniejszymi dla niego aspektami są zwiększenie mobilności mieszkańców (węzły przesiadkowe w Goleniowie i Załomiu, remonty ulic, ścieżki rowerowe) i budowanie kapitału społecznego (Zakład Aktywności Zawodowej, rewitalizacja klubu "Rampa", Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wojska Polskiego, osiedle mieszkaniowe na os. Helenów).

Nie wszystkich przekonał. Głos zabierali między innymi niezależni radni z terenów wiejskich, Marcin Gręblicki i Dorota Chodyko, zwracając uwagę, że niedostatecznie dostrzegane są potrzeby mieszkańców podgoleniowskich wsi. Dokładnie na odwrót sprawę przedstawiali koalicyjni radni Agata Wilińska-Onyśko i Hubert Kowalewski, a cała dyskusja – tocząca się zresztą wokół spostrzeżeń dość ogólnej natury – trwała dobre 3 godziny.

Ostatecznie budżet przyjęto przy 15 głosach "za", 4 "przeciw" i dwóch wstrzymujących się. Po stronie wydatków zapisano w nim około 203 mln zł, z czego na inwestycje bezpośrednie – blisko 70 mln zł. Pełną ich listę prezentowaliśmy miesiąc temu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie