Connect with us

Maszewo

Budżet z nową stawką

Maszewo. Wczoraj rada miejska uchwaliła budżet gminy na rok 2021 i nową stawkę za odbiór śmieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zaplanowane w przyszłorocznym budżecie dochody gminy wyniosą prawie 42,6 mln zł, a wydatki nieco pond 44 mln zł przy deficycie niespełna 1,5 mln zł, który ma być pokryty z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych – to ponad 2,8 mln zł. Na inwestycje gmina wyda prawie 2,8 mln zł – najwięcej na budowę oczyszczalni ścieków w Radzanku za ok. 0,5 mln zł.

Radni zaakceptowali też podniesienie stawki za odbiór odpadów komunalnych – do 27 zł od osoby od 1 lutego 2021 r.

red.

powiązane – „Najdrożej w powiecie”

Maszewo

Więcej dla burmistrza?

Maszewo. W piątek 29 stycznia radni będą głosowali nad podwyżką dla burmistrza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Paweł Piesio od listopada 2018 roku zarabia w sumie 7680 zł brutto. Kilku radnych wnioskuje o podwyższenie jego pensji od 1 stycznia 2021 r o 2500 zł brutto do kwoty 10 280 zł brutto.

Radni zdecydują też czy przeznaczyć 20 tys. zł dla parafii Bielice na dokumentację budowlaną zabytkowego kościoła pw. NSPJ w Sokolnikach, oraz 50 tys. zł parafii w Maszewie na prace konserwatorskie w kościele pw. MBCz w Maszewie.

red.

powiązane – „Petycje szczepionkowe odrzucone”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Petycje szczepionkowe odrzucone

Maszewo. Dwaj maszewscy radni chcą gwarancji od producentów szczepionek na covid-19 w przypadku powikłań w następstwie szczepienia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Radni Grzegorz Piątkowski i i Piotr Sterkowski wnieśli w grudniu 2020 r petycje dotyczące podjęcia uchwał w sprawie „uznania za niedopuszczalne jakichkolwiek działań władz międzynarodowych, krajowych i lokalnych wykluczających społecznie mieszkańców gminy Maszewo z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych oraz uznania za zasadne i nieodzowne, by rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek na covid-19, że w przypadku jakichkolwiek powikłań są oni gotowi przyjąć i ponieść wszelkie koszty prawne i finansowe wystąpienia odczynów poszczepiennych”.

Komisja skarg wniosków i petycji rady miejskiej wniosła na sesję 29 stycznia projekt uchwały odmawiającej podjęcia uchwały zgodnej z treścią petycji. Komisja uznała, że podjęcie takiej uchwały wykraczałoby poza zakres zadań gminy.

red.

powiązane – „Szczepienia – Maszewo”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Szczepienia – Maszewo

Maszewo. Dwa punkty w Maszewie przeprowadzą szczepienia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od dzisiaj rozpoczynają się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, dostępne są trzy kanały, za pośrednictwem, których można się zarejestrować na konkretny termin szczepienia:

przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

w wybranym punkcie szczepień:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Maszewie

ul. Kilińskiego 5, 72-130 Maszewo tel. 91 418 75 99

  • Eskulap Podstawowa Opieka Zdrowotna w Maszewie
    ul. Szkolna 10a/7, 72-130 Maszewo tel. +48 781 442 122

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami oraz osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Gminę Maszewo transportu.

Zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy mogą zgłaszać chęć skorzystania z dowozu, dzwoniąc do Urzędu Miejskiego w Maszewie w godzinach od 8:00 do 15:00 na numer tel. 91 402 33 80.

Uwaga!!!
Zgłoszenia dowozu należy dokonać najpóźniej dwa dni wcześniej przed wyznaczoną datą szczepienia.

red.

powiązane – „Szczepienia – Goleniów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie