Connect with us

Goleniów

Budżet z mocą wsteczną i…pułapką

Goleniów. Burmistrz chce, żeby w najbliższy piątek rada uchwaliła poprawiony budżet gminy na rok 2021 z mocą obowiązująca od… 1 stycznia.

Opublikowane

w dniu

Powołuje się na ustawę o finansach publicznych, która pozwala na nadanie uchwale budżetowej wstecznej mocy obowiązującej od 1 stycznia roku budżetowego i zastąpienie nią projektu budżetu stanowiącego podstawę gospodarki finansowej gminy do dnia jej uchwalenia. Pierwotny projekt budżetu na rok 2021 został odrzucony przez radnych w grudniu ubiegłego roku i gmina jako jedyna w powiecie weszła w rok 2021 bez budżetu.

Co ciekawe, burmistrz proponując autopoprawki do pierwotnego projektu budżetu wnosi o ich przyjęcie w całości, gdyż tylko wtedy – według niego – da się zrealizować budowę ulicy Metalowej. Zatem burmistrz stawia przed radnymi alternatywę: akceptujecie cały budżet wraz z budowa ulicy Metalowej, albo odrzucacie wraz z budową tej ulicy.

Jako autopoprawki do budżetu pozwalające sfinansować w tym roku budowę ulicy metalowej (12 mln zł), burmistrz zaproponował zwiększenie tegorocznych dochodów gminy o ok. 8,4 mln zł – 4,95 mln zł to rządowe środki z Funduszu Dróg Lokalnych na tę ulicę oraz 3,4 mln zł ze środków, które nie wpłynęły z rozliczenia budowy Rampa-Kultura, a wpłyną w tym roku. Do tego zdjęto z pierwotnego planu inwestycji w roku 2021 1,9 mln zł przeznaczonych na na budowę ul. Aleja Róż oraz wkład własny 1,1 mln zł na budowę w tym roku krytych kortów tenisowych na terenie OSiR.

red.

powiązane – „Budżet z deficytem”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie