Connect with us

Aktualności

Budżet w spadku?

40 milionów złotych zapisano na inwestycje w projekcie budżetu gminy Goleniów na przyszły rok. Duży nacisk, po raz kolejny, położono na remonty dróg oraz budowę ścieżek rowerowych.

Opublikowane

w dniu

W projekcie przewidziano spore wydatki na prace związane z poprawą infrastruktury kominukacyjnej. To między innymi 7,6 mln zł na remont układu komunikacyjnego w obrębie ulic Słowiańskiej, Niemcewicza oraz Barnima I, blisko 3,5 mln zł na remont ul. Prusa, Reymonta i części Andersa, 1 mln zł na przebudowę drogi wiodącej przez Żdżary (wraz z chodnikami i ścieżką rowerową), 768 tys. zł na budowę ul. Kleeberga w Goleniowie, 0,5 mln zł na chodnik w Rurzycy, 300 tys. zł na nowe ścieżki rowerowe na ulicach Dworcowej, Kasprowicza i Przestrzennej oraz 150 tys. zł na projekt techniczny ścieżki rowerowej pomiędzy GPP a Lubczyną. Dodatkowo 1,5 mln zł ma być wydane na utwardzanie dróg wiejskich betonowymi płytami typu jombo, a 18 mln zł – ten projekt jednak należy traktować jednak zupełnie osobno, jego koszty zostaną bowiem de facto pokryte ze źródeł zewnętrznych – na budowę nowej drogi wyjazdowej z Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

W projekcie budżetu na przyszły rok uwzględniono też między innymi windę w SP 4 (200 tys. zł), zwiększenie zasięgu monitoringu miejskiego (64 tys. zł), budowę wiaty dla mieszkańców Mostów (140 tys. zł), remonty i modernizację placów zabaw (79 tys. zł), rozbudowę systemu oświetlenia ulicznego na terenach wiejskich i postawienie nowej bosmanki na przystani jachtowej w Lubczynie. Sporo zapisano na dokończenie już rozpoczętych zadań – budowę nowej bieżni na goleniowskim stadionie (ponad 2 mln zł) i renowacji Bramy Wolińśkiej (275 tys. zł). Osobno 150 tys. zł zostało wydzielone na tzw. budżet obywatelski, o ile takowy zostanie wprowadzony. O tym, jak te pieniądze zostaną wydane, zdecydować mają mieszkańcy gminy.

Największym projektem, którego realizacja ma się rozpocząć w przyszłej kadencji, będzie mimo wszystko wybudowanie w miejscu dzisiejszego dworca kolejowego i jego okolic Centrum Komunikacyjnego. Na wykonanie prac planistycznych przeznaczono 370 tys. zł, oczywiste jest jednak, że w kolejnych latach będą to znacznie większe kwoty.

Projektem budżetu będą się wkrótce zajmować radni. Oczywiście jeśli nastąpi zmiana na stanowisku burmistrza, do dokumentu mogą być wprowadzone liczne poprawki. Pytanie, czy zostaną one przyjęte przez Radę Miejską, w której większość, jak zapowiedziano, będzie miała koalicja PO – PSL.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie