Connect with us

Powiat

Budżet powiatu

Na XII sesji rady powiatu goleniowskiego 19 grudnia br., uchwalono budżet na rok 2020.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Uchwałę budżetową powiatu goleniowskiego na rok 2020 przyjęto jednogłośnie. Dochody maja być na poziomie 102,26 mln zł, a wydatki 103,5 mln zł przy deficycie 1,255 mln zł. Na inwestycje zaplanowano kwotę ok. 8,4 mln zł. W tym m.in.: przebudowę drogi powiatowej Łoźnica-Żółwia Błoć na odcinku Niewiadowo- Żółwia Błoć za ok. 2,16 mln zł, przebudowę drogi powiatowej Maszewko-Dębice za ok. 0,8 mln zł, przebudowę drogi powiatowej w Łoźnicy za ok. 1,2  mln zł, przebudowę drogi powiatowej w Kulicach z ciągiem pieszo-rowerowym za ok. 2,22 mln zł, przebudowę drogi Mosty-Burowo za ok. 0,12 mln zl. Rezerwa inwestycyjna wynosi ok. 0,8 mln zł. 

Powiat

Nowa droga przy S3

Na trasie przebudowy S3 pomiędzy Kliniskami a Goleniowem, trwają intensywne prace przy wytyczaniu nowej drogi.

Avatar

Opublikowane

w dniu

To droga wspomagająca wzdłuż S3 od strony jezdni prowadzącej na Goleniów, która będzie służyła leśnikom i grzybiarzom jako dojazd do lasu. Wjazd do niej możliwy będzie tylko z węzła Kliniska, lub od strony drogi z Klinisk na Stawno. Innych zjazdów na tę drogę z S3 nie będzie.

Przeczytaj też:
Jest kładka nad S3
Czeka na wyburzenie

Kontynuuj czytanie

Powiat

Pucice wyburzone

Dobiega końca wyburzanie budynków w Puciach k.Klinisk na trasie budowy S3.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Jak pisaliśmy budynek mieszkalny i sąsiadujące z nim gospodarcze, zostały już opuszczone przez mieszkańców. W tym tygodniu rozpoczęła się ich rozbiórka, która właśnie się kończy. Po jej zakończeniu w tym miejscu będzie przebiegała nowa jezdnia S3 w kierunku Goleniowa.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Ferie w lesie?

Propozycje aktywnego spędzenia czasu dla uczniów Województwa Zachodniopomorskiego przygotowały Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Avatar

Opublikowane

w dniu

– W nadleśnictwach nasi pracownicy poprowadzą zajęcia z edukacji leśnej, pokażą drewno jako surowiec do zagospodarowania w różnych obszarach, pokażemy jak dbamy o środowisko czy jak odczytywać znaki i tropy w lesie. Każda pogoda jest dobra na spacer w lesie, tylko trzeba odpowiednio się ubrać – przekonuje dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek. 

Daty wydarzeń w poszczególnych nadleśnictwach naszego powitu:

14.02/17.02 – Nadleśnictwo Rokita „Zajęcie terenowe na szkółce leśnej”

17.02 – Nadleśnictwo Goleniów – „Las bliżej nas” – wycieczka

18.02 – Nadleśnictwo Kliniska warsztaty „Drewno surowiec doskonały”

19.02 – Nadleśnictwo Rokita „Rozpoznawanie tropów”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie zaprasza do aktywnego spędzenia czasu w lesie. Na turystów czekają specjalne miejsca odpoczynku przy drogach czy plenerowe miejsca zabaw: ośrodek edukacji w Kliniskach czy w Glinnej. W Kliniskach dodatkowo można obejrzeć hodowlę konika polskiego. 

Przeczytaj też:
Plądrują leśne parkingi
Zmarł nadleśniczy
Myśliwi w ekosystemie

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie

Copyright © 2020 gazetagoleniowska.com | Realizacja oraz administracja Mateusz Świstak