Connect with us

Osina

Budzą Patrycję

OSINA. 24 czerwca w Krzywicach odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Patrycji Machol.

Opublikowane

w dniu

Pieniądze zebrane podczas wydarzenia będą przeznaczone na leczenie kobiety, która uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, a obecnie walczy o wybudzenie się ze śpiączki i powrót do zdrowia.
Będzie okazja wziąć udział w takich wydarzeniach jak koncert Weroniki Lalik i Przemka Rogin oraz zespołu Cukry, a także licytacji fantów. Szczegóły na grafice oraz TUTAJ.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Osina

Uroczyste otwarcie świetlicy i remizy

Osina. Wczoraj w Redle otwarto podwójną inwestycję – przebudowaną świetlicę wiejską oraz nową remizę strażacką OSP.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja obejmowała m.in. przebudowę istniejącej świetlicy, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę dachu oraz nowe rozmieszczenie pomieszczeń. Obiekt dostosowany został dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonane zostały nowe instalacje wewnętrzne oświetleniowe, alarmowa, teletechniczne, klimatyzacji, c.o. Świetlica uzyskała również dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację operacji pn. Doposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Redło wraz z zagospodarowaniem terenu. Operacja polegała na doposażeniu świetlicy wiejskiej w Redle m.in. w: meble, sprzęt agd, stoły, krzesła, sprzęt nagłaśniający, sprzęt komputerowy, projektor, ekran cyfrowy, meble ogrodowe. Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostało ogrodzenie dotychczasowego terenu przy świetlicy wiejskiej. Wartość operacji to 165 154,73 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 105 087,00 zł.

Z kolei nowy budynek OSP zlokalizowany został bezpośrednio przy świetlicy i pełnił funkcję garażowo socjalną dla użytkowników. Obiekt wyposażony jest w instalację c.o. z nagrzewnicą wodną w garażu, wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną. Ponadto w ramach zagospodarowania terenu wykonano przebudowę istniejącego wjazdu oraz nowy plac utwardzony przed budynkiem, przebudowę przyłącza energetycznego, budowę kanalizacji sanitarnej zewnętrznej do zbiornika bezodpływowego. Wartość wykonanych prac wynosi 1 182 101,48zł brutto. Ponadto gmina Osina pozyskała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę 1 000 000,00 zł (milion złotych). W wyniku I naboru wniosków z RFIL pozyskano 500 tys. złotych, pozostałe 500 tys. Gmina uzyskała w wyniku II naboru na wnioskowane zadanie pn.”Budowa remizy OSP w Redle”.

Zastosowany montaż finansowy pozwolił na osiągnięcie 1 105 087,00 zł środków zewnętrznych, które zainwestowane w świetlicę wiejską oraz remizę strażacką będą służyć zarówno mieszkańcom miejscowości Redło jak i całej Gminie Osina.

red.

powiązane – „Majowe…”

Kontynuuj czytanie

Osina

Przebudowa w Węgorzycach

Osina. Władze gminy Osina podpisały umowę na przebudowę drogi w Węgorzycach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma MET-INSTAL Sp. z o.o. z Goleniowa. W ramach zadania zostanie przebudowana droga położona na działkach geodezyjnych nr 31,36 oraz 160 w miejscowości Węgorzyce, o łącznej długości ok 293,38 m. Przebudowana droga uzyska nawierzchnię wykonaną z kostki brukowej betonowej oraz szerokość od 3 do 5 m. Ponadto w ramach przedsięwzięcia wykonane zostanie: odwodnienie drogi, przebudowa zjazdu na drogę powiatową, przebudowa sieci wodociągowej oraz częściowa przebudowa sieci kanalizacyjnej. Ponadto usunięte zostaną kolizje i dokonane regulacje zaworów, studni i innych elementów istniejących sieci.

Zgodnie z podpisaną umową ww. inwestycja zostanie wykonana do 30 listopada br. Wartość całości zadania to 901 229,13 zł .
Należy podkreślić, że na przedmiotową inwestycję Gmina Osina otrzymała dofinansowanie w wysokości 726 500,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Wsparcie dla gmin popegeerowskich oraz 137 000,70 zł z bezzwrotnej pomocy finansowej udzielonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

red.

powiązane – „Umowa na drogę”

Kontynuuj czytanie

Osina

Doposażają świetlicę

Osina. W Redle realizowane jest doposażenie świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, polega to na doposażeniu świetlicy wiejskiej w Redle m.in. w: meble, sprzęt agd, stoły, krzesła, sprzęt nagłaśniający, sprzęt komputerowy, projektor, ekran cyfrowy, meble ogrodowe. Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostało ogrodzenie dotychczasowego terenu przy świetlicy wiejskiej.

Wartość projektu to 165 154,73 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 105 087,00 zł.

red.

powiązane – „Umowa na drogę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie