Connect with us

Goleniów

BRAMAT w sieci

Kultura. XXI Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2020 będą wyjątkową edycją festiwalu. Po raz pierwszy w grudniu, po raz pierwszy w sieci.

Opublikowane

w dniu

Początek 17 grudnia, bez publiczności w niedokończonej jeszcze „Rampie-Kultura”. Organizatorzy realizują festiwal on-line. Jak zapowiadają wypracowali własną definicję takiego wydarzenia – „Spodziewajcie się więc niespodziewanego! Nadchodzące wydarzenia będziemy ogłaszać spontanicznie. Spektakle, koncerty, wydarzenia specjalnie przygotowane z okazji festiwalu, zarówno w formie nagrań, jak i streamingów na żywo. Widzowie, Przyjaciele z Goleniowa, Polski i Świata – tęsknimy za Wami z całych sił. Dlatego tworzymy dla Was Spotkanie. Przez ten rok nauczyliśmy się, że lepiej spotkać się w sieci, niż nie spotkać się wcale. Liczymy na Was!”

Program:
17.12 (czwartek)
20:00 Teatr Wojtka Kowalskiego – „Uwolnić słowa – MIŁOŚĆ”
monodram | streaming
18.12 (piątek)
20:00 Szymon Jachimek – „Z dala od tonacji”
recital improwizowany | czat z publicznością
19.12 (sobota)
20:00 PREMIERA Kafi, Banach, Chilek – spotkanie muzyczne
luźny koncert
20.12 (niedziela)
20:00 PREMIERA Valentyna Maeser i Paweł Niczewski – „Wszystkie głosy w jednym”
muzyka relaksacyjna | poezja duchowa
22.12 (wtorek)
20:00 Teatr Piwnica Przy Krypcie – „Będzie Dobrze, Cohen”
spektakl muzyczny | reż. Daniel Jacewicz
23.12 (środa)
20:00 Teatr im. Stefana Batorego – „5 Kobiet Boga”
spektakl teatralny | laureat Łaknień 2019
25.12 (piątek)
20:00 PREMIERA Jacek Hałas – „Pierwsze dźwięki Rampy”
muzyczna podróż po Rampie Kultura i Twierdzy Design
26.12 (sobota)
20:00 PREMIERA Jarek Chilkiewicz i Olek Różanek – „Nie gódźmy się”
muzyczny manifest poetycki
27.12 (niedziela)
20:00 Teatr Ósmego Dnia – „I rozstawili namiot wśród nas”
spektakl teatralny

30.12 (środa)
20:00 Circus Ferus – „Ostatni spektakl”
spektakl teatralny
31.12 (czwartek)
20:00 Kapela Teatru Brama – „Dźwięki odnalezione”
koncert muzyki tradycyjnej
Wszystkie materiały będą miały swoją premierę na kanale Teatr Brama Goleniów – YouTube.
Wszystkie wydarzenia tegorocznego BRAMATU będą udostępniane darmowo dzięki darczyńcom. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wsparły go także Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gmina Goleniów.

red.

powiązane – „Jacewicz – „Brama” w czasach zarazy”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie