Connect with us

Aktualności

Bramat otwarty

W środę, w okolicy godziny 17 (planowe opóźnienia są najstarszą tradycją w Teatrze Brama) dokonało się otwarcie kolejnych Spotkań Teatralnych „Bramat”, w tym roku połączonych z dwudziestoleciem Teatru Brama.

Opublikowane

w dniu

Otwarcie odbyło się przy zasłoniętej kurtynie, bo za nią trwały przygotowania do pierwszego festiwalowego przedstawienia. Przez scenę przewinęły się dzieciaki z najmłodszego pokolenia Teatru Brama, byli seniorzy działający tam w swojej grupie, nie zabrakło też Daniela Jacewicza i Tomka Kwietniaka, obdarowanych absurdalnie szpetnymi gadżetami (jakiś złoty łabędź nie wiadomo za co i od kogo) i równie efektownymi donicami chryzantem. Furorę zrobiła demoniczna postać, która weszła na scenę zza kurtyny: chudy jegomość w czarnym płaszczu i czerwonej pelerynie, z długimi białymi kłami okazał się być nie Drakulą, lecz burmistrzem Robertem Krupowiczem. Publiczność nie od razu go poznała, choć awangardowy makijaż podkreślał wszystkie uroki burmistrzowskiego oblicza… Poznano go po głosie, a udaną przemianę w Drakulę nagrodzono burzą braw. Chwilę potem burmistrz oficjalnie otworzył Bramat i znikł ze sceny.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie