Connect with us

Aktualności

Bramat, Bramat i… po Bramacie

W dniach od 4 do 7 września odbywały się XV Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat 2014.

Opublikowane

w dniu

Spotkania poprzedziły dwutygodniowe warsztaty podczas których zrealizowane zostały trzy projekty: na murze amfiteatru powstał wielki, około 200- metrowy mural „Rób rzeczy”, „Bramat – krok w przyszłość” i polsko ukraiński projekt muzyczny „Wygrajmy pokój. Polsko”. W trakcie samego festiwalu na scenie Teatru Brama i Goleniowskiego Domu Kultury zaprezentowano razem osiemnaście spektakli. Najlepsze to: monodram „Tato nie wraca” wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej z Warszawy, „Żywoty świętych  osiedlowych” –Teatr Odnaleziony z Jeleniej Góry, „Pofrunąć” –Studio teatralne „Wyjątek” z Krakowa. Na  uwagę zasługuje sztuka „Bóg mordu” w wykonaniu absolwentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich  w reżyserii Artura Barcisia. W sztuce tej zaprezentowało się dwoje mieszkańców Goleniowa. Klasą dla siebie byli Jan i Błażej Peszkowie. Obaj wystąpili w sztuce „Pojedynek”, a potem Jan Peszek zaprezentował monodram „Scenariusz dla nieistniejącego  lecz możliwego aktora instrumentalnego” oraz przedstawienie „Bóg mordu”.

Najsłabszym przedstawieniem  zaprezentowanym podczas spotkań był spektakl w wykonaniu aktorów teatru „Athanor” z Niemiec „WunschFrei”. Nie bardzo było wiadomo, o co aktorom grającym w przedstawieniu chodzi.

Na koniec trochę o goleniowskiej publiczności. Goleniowskie spotkania  wśród mieszkańców naszego miasta nie wywołały większego zainteresowania. Gdyby nie uczestnicy warsztatów, to sala w Goleniowskim Domu Kultury świeciłaby pustkami. Wyjątek stanowi spektakl „ Bóg mordu”, a to tylko dlatego, ze grali w nim goleniowianie Justyna Kozłowska i Igor Miturski, których przyszli obejrzeć znajomi i rodiny. Trochę szkoda, bo przez te kilka dni można było na miejscu obejrzeć na żywo bardzo ciekawe przedstawienia.

Spotkania zostały dofinansowane ze środków   Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminę Goleniów.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie