Connect with us

Goleniów

Brama – pożegnanie z amfiteatrem

Goleniów. Przez dwa najbliższe dni „Teatr Brama” będzie żegnać swoją dotychczasową siedzibę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W zaproszeniu czytamy:

„Od listopada przenosimy się do nowej siedziby, dlatego zapraszamy wszystkich przyjaciół, znajomych, widzów, by ostatni raz „rozpalić ognisko” w Amfiteatrze. Pożegnamy Was spektaklem „Ghost Dance”, znajdziemy moment na wspólny relaks i rozmowę w ogrodzie, podsumujemy ostatni rok działań z perspektywy naszych Europejskich Wolontariuszy oraz wyśpiewamy Wam historię naszej pracy w Goleniowskim Amfiteatrze. Będzie to czas podsumowań, zabawy i wzruszeń. Mamy nadzieję, że będziecie z nami, by wznieść toast za przeszłość i przyszłość Bramy.

piątek (4 września)
20:00 Teatr Brama – „Ghost Dance” – ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod mailem: patrycjag199@gmail.com /bilet dobrej woli/
21:30 Spotkanie w ogrodzie

sobota (5 września)
15:00 Open Mic & Chilling Out – relaks w ogrodzie
18:00 Brama LAB – Premiera filmu „Lizystrata” (Wolontariusze EKS i Teatr Indeks/UTW) – ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod mailem: patrycjag199@gmail.com
18:45 Bon voyage! – podsumowanie działań Wolontariuszy Europejskich
19:00 Teatr Brama – „Raport z Amfiteatru – koncert ewaluacyjny”

miejsce: Amfiteatr, ul. Zielona Droga 9

W związku z reżimem sanitarnym przypominamy o obowiązku noszenia masek/przyłbic podczas wydarzenia lub zachowywaniu dystansu społecznego min. 2m.
Oprócz spektaklu „Ghost Dance” oraz premiery filmu „Lizystrata” pozostałe wydarzenia odbywają się na świeżym powietrzu, w ogrodzie Teatru Brama.”

red.

powiązane – „Nowa „Rampa” 6 listopada”

Goleniów

Przed sesją konferencja „Konfederacji”

Goleniów. Jutro, tuż przed sesją rady miejskiej o g. 8.15 przed budynkiem urzędu gminy w Goleniowie konferencję prasową organizuje lokalna „Konfederacja”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zapowiedziane tematy to:

  1. Złożenie petycji ponad 300 mieszkańców Gminy Goleniów do Rady Miasta przeciwko podwyżkom cen śmieci w Goleniowie.
  2. Brak wykonania do dnia 24.11.2020 r. przez Radę Miasta Goleniów nakazów ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – dotyczy zmian w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. Dz.U. 2018 poz. 130. art. 41a. w sprawie umożliwienia wystąpień mieszkańców z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.
  3. Sprawa referendum w Goleniowie o odwołanie Burmistrza i Rady Gminy.

Konferencję poprowadzi Marcin Sowiński lider Klubu Konfederacji w Goleniowie

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Met-Instal” przebuduje ul. 1 Maja

Goleniów. Firma z Goleniowa będzie pracował na najdłuższej ulicy wyspy Karsibór.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, na prawie 3-kilometrowym odcinku wykonawca wymieni nawierzchnię oraz wybuduje sieć wodociągową i sanitarną. Na najdłuższej ulicy wyspy Karsibór powstanie również chodnik, ścieżka rowerowa oraz miejsca rekreacji i wypoczynku. Prace w tej części Świnoujścia mają zakończyć się w 2022 roku.

red.

powiązane – „Met-Instal wykona drogę w Babigoszczy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Rampa Kultura” 17 grudnia

Goleniów. Brak bram wewnętrznych ponownie przesuwa termin zakończenia przebudowy „Rampy Kultura”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To kolejna zmian terminu zakończenia tej inwestycji – początkowo miał to być przełom sierpnia i września, później początek listopada i wreszcie koniec listopada. Dzisiaj wiceburmistrz Tomasz Banach poinformował nas prosto z placu budowy, że ten ostatni termin mógłby być dotrzymany, gdyby nie brak bram wewnętrznych, na które wykonawca czeka od kwietnia. Mają być zamontowane na 17 grudnia i wtedy prawdopodobnie ostatecznie inwestycja zostanie zamknięta.

To kolejne przesunięcie terminu zakończenia przebudowy, pociąga za sobą w konsekwencji zmianę terminów, a być może i zakresu programu jaki „Teatr Brama” i GDK zaplanowały na inauguracje obiektu.

red.

powiązane – „Rampa – kolejne opóźnienie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie