Connect with us

Goleniów

Brama – pożegnanie z amfiteatrem

Goleniów. Przez dwa najbliższe dni „Teatr Brama” będzie żegnać swoją dotychczasową siedzibę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W zaproszeniu czytamy:

„Od listopada przenosimy się do nowej siedziby, dlatego zapraszamy wszystkich przyjaciół, znajomych, widzów, by ostatni raz „rozpalić ognisko” w Amfiteatrze. Pożegnamy Was spektaklem „Ghost Dance”, znajdziemy moment na wspólny relaks i rozmowę w ogrodzie, podsumujemy ostatni rok działań z perspektywy naszych Europejskich Wolontariuszy oraz wyśpiewamy Wam historię naszej pracy w Goleniowskim Amfiteatrze. Będzie to czas podsumowań, zabawy i wzruszeń. Mamy nadzieję, że będziecie z nami, by wznieść toast za przeszłość i przyszłość Bramy.

piątek (4 września)
20:00 Teatr Brama – „Ghost Dance” – ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod mailem: patrycjag199@gmail.com /bilet dobrej woli/
21:30 Spotkanie w ogrodzie

sobota (5 września)
15:00 Open Mic & Chilling Out – relaks w ogrodzie
18:00 Brama LAB – Premiera filmu „Lizystrata” (Wolontariusze EKS i Teatr Indeks/UTW) – ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod mailem: patrycjag199@gmail.com
18:45 Bon voyage! – podsumowanie działań Wolontariuszy Europejskich
19:00 Teatr Brama – „Raport z Amfiteatru – koncert ewaluacyjny”

miejsce: Amfiteatr, ul. Zielona Droga 9

W związku z reżimem sanitarnym przypominamy o obowiązku noszenia masek/przyłbic podczas wydarzenia lub zachowywaniu dystansu społecznego min. 2m.
Oprócz spektaklu „Ghost Dance” oraz premiery filmu „Lizystrata” pozostałe wydarzenia odbywają się na świeżym powietrzu, w ogrodzie Teatru Brama.”

red.

powiązane – „Nowa „Rampa” 6 listopada”

Goleniów

Dziki do odstrzału

Goleniów. W ubiegłym tygodniu w siedzibie UGiM odbyło się spotkanie dotyczące problemów z dzikami na terenie gminy Goleniów, a przede wszystkim częstego pojawiania się tych zwierząt na terenach zabudowanych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W trakcie spotkania ustalono, że na terenie, gdzie występuję największy problem z populacją dzików, zostanie dokonany przez myśliwych odstrzał sanitarny. Odstrzał ten zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa przez Koło Łowieckie „Puszcza”.

Gmina wystosowała apel do mieszkańców o niepozostawianie na terenie swoich nieruchomości oraz w ich najbliższym sąsiedztwie pozostałości skoszonej trawy, opadłych liści, resztek żywności, obierek. Przyciągają one dziką zwierzynę.

Na terenie największego występowania dzików utworzone będą przez osoby uprawnione tzw. nęciska, gdzie będzie wysypywana karma dla zwierząt, celem odciągnięcia ich z terenu zurbanizowanego na tereny naturalne.

W spotkaniu uczestniczyli zastępca burmistrz gminy Goleniów Henryk Zajko, przedstawiciel Koła Łowieckiego „Puszcza” , Powiatowy Lekarz Weterynarii , Komendant Straży Miejskiej w Goleniowie, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Goleniowie, właściciel firmy zajmującej się m.in. odłowem dzikich zwierząt Michał Kudowski.

red.

powiązane – „Dziki w akcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jest nowy krzyż

Goleniów. Od kilku dni przy rondzie Urlicha Schroedera ponownie stoi przydrożny krzyż.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Stary przewrócił się na początku roku. Sprawą zainteresowała się była mieszkanka ul. W. Polskiego pani Kiszko z domu Rachwalska, której rodzice związani byli z postawieniem pierwszego, powojennego krzyża w tym miejscu. Siłami finansowymi i pracą rodziny oraz kilkunastu drobnych ofiarodawców, nowy krzyż stanął w miejscu starego. Jak na powiedział ks. proboszcz Krzysztof Musiałek SChr, gdy tylko będzie przygotowana figurka Chrystusa ukrzyżowanego, krzyż zostanie uroczyście poświęcony.

red.

powiązane – „Krzyż się przewrócił – będzie nowy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wyburzanie rozpoczęte

Goleniów. Rozpoczęło się wyburzanie starego dworca kolejowego w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Najpierw zgruzowany został sąsiedni budynek mieszkalny. W głównym obiekcie dworcowym trwa już bezpośrednie przygotowanie do całkowitego wyburzenia. I tak z krajobrazu miasta zniknie bezpowrotnie przeszklona bryła z lat 70-tych ubiegłego wieku…

red.

powiązane – „Od 2 września dworzec zamknięty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie