Connect with us

Aktualności

Brama koncertowo

Jubileuszowy, piątkowy koncert Teatru Brama to były dwie godziny dobrej zabawy, żywiołu i dobrej muzyki – wszystkiego, co od dwudziestu lat proponuje nam Brama, założona w 1996 roku przez Daniela Jacewicza. Na sali i na widowni nadkomplet widzów.

Opublikowane

w dniu

 Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich bramowych pokoleń: od Anny Pawel, która w 1996 roku była w pierwszym składzie Teatru Brama, przez wielu byłych uczestników teatru, którzy poszli w życie własnymi drogami, często artystycznymi, aż po tych, którzy dziś tworzą Bramę, od najmłodszych po seniorów.  Koncert był przeglądem i przypomnieniem dokonań Teatru Bramy i działającej tam pod skrzydłami Daniela ekipy. Kto je zna, mógł sobie przypomnieć; kto nie zna – mógł zobaczyć, jak wielki i różnorodny to dorobek. Goleniów bez Jacewicza i bez Teatru Brama byłby inny. Smutniejszy i nudniejszy. Bez żadnej przesady można przyrównać znaczenie Bramy dla Goleniowa do wpływu Piwnicy Pod Baranami na kulturę Krakowa. Zresztą, wiele osób zwracało uwagę na analogie między obiema scenami, z zaznaczeniem, że Teatr Brama to wciąż autentyzm, którego od dawna nie ma już w Piwnicy.  Koncert był rejestrowany, zapewne będzie go można wkrótce zobaczyć na ekranie. Niestety, to już nie to samo!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie