Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Brama koncertowo

Jubileuszowy, piątkowy koncert Teatru Brama to były dwie godziny dobrej zabawy, żywiołu i dobrej muzyki – wszystkiego, co od dwudziestu lat proponuje nam Brama, założona w 1996 roku przez Daniela Jacewicza. Na sali i na widowni nadkomplet widzów.

Opublikowane

w dniu

 Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich bramowych pokoleń: od Anny Pawel, która w 1996 roku była w pierwszym składzie Teatru Brama, przez wielu byłych uczestników teatru, którzy poszli w życie własnymi drogami, często artystycznymi, aż po tych, którzy dziś tworzą Bramę, od najmłodszych po seniorów.  Koncert był przeglądem i przypomnieniem dokonań Teatru Bramy i działającej tam pod skrzydłami Daniela ekipy. Kto je zna, mógł sobie przypomnieć; kto nie zna – mógł zobaczyć, jak wielki i różnorodny to dorobek. Goleniów bez Jacewicza i bez Teatru Brama byłby inny. Smutniejszy i nudniejszy. Bez żadnej przesady można przyrównać znaczenie Bramy dla Goleniowa do wpływu Piwnicy Pod Baranami na kulturę Krakowa. Zresztą, wiele osób zwracało uwagę na analogie między obiema scenami, z zaznaczeniem, że Teatr Brama to wciąż autentyzm, którego od dawna nie ma już w Piwnicy.  Koncert był rejestrowany, zapewne będzie go można wkrótce zobaczyć na ekranie. Niestety, to już nie to samo!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie