Connect with us

Goleniów

„Bosman” dla Iny

Goleniów. Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy otrzymało grant 37 tys zł w programie „Bosman dla regionu”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Z uzyskanych funduszy Towarzystwo zrealizuje nasadzenia drzew nad rzeką Iną, rozbuduje małą infrastrukturę turystyczną oraz urządzi żwirowe tarliska w głównym korycie Iny.

To pierwsza edycja programu grantowego „Bosman dla regionu”, organizowanego przez markę i Browar Bosman w Szczecinie. Celem konkursu jest wsparcie lokalnych inicjatyw z regiony Szczecina i okolic, społecznych, ekologicznych i infrastrukturalnych, które przyczyniają się do podnoszenia komfortu życia mieszkańców regionu oraz stymulują integrację lokalnej społeczności.
 
Spośród nadesłanych aż kilkuset zgłoszeń wybrane zostały 22 projekty, które otrzymały granty o łącznej wartości ponad 500 tys. zł. Nagrodzone projekty dotyczyły różnych sfer życia – integracji społecznej, walki z wykluczeniem, ekologii, ochrony przyrody czy wsparcia dla służb. Dzięki ich realizacji organizacje z regionu odpowiedziały na wiele ważnych potrzeb lokalnych społeczności.
 

red.

powiązane – Zielone światło dla lokalnych spalarni

Goleniów

Więcej tlenu dla szpitala

Goleniów. Jutro radni powiatowi wprowadzą na sesji do budżetu powiatu dotację wojewody na inwestycje tlenową w szpitalu powiatowym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka, 500 tysięcy złotych od wojewody jest przeznaczone na rozbudowę i przebudowę instalacji tlenowej w szpitalu. Zostaną postawione i podłączone dwa nowe zbiorniki na tlen oraz wykonana do nich instalacja. Inwestycja ma być niedługo zrealizowana, co pozwoli na znacznie zwiększenie dostępności tlenu dla hospitalizowanych pacjentów.

red.

powiązane – „Nasze zasoby tlenowe się kończą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dziwne odśnieżanie

Goleniów. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na na dziwną jego zdaniem, praktykę odśnieżania ulic w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pisze do nas tak:

„Chcę przedstawić i zobrazować co najmniej dziwne odśnieżanie ulic w Goleniowie. Ulica za znakiem D4a czarna a ulice obok oblodzone, ośnieżone. Ulica za znakiem D4a 18.01.br posypana piaskiem a te obok dalej zaśnieżone, oblodzone, pozbawione zasad bezpiecznej jazdy samochodem i chodzenia po nich. 17.01. do godz. 12.00 białe, brak działań.

Załączniki zdjęcia obrazujące rzeczywistość.

Z poważaniem i wyrazami szacunku”

PS. Imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji.

red.

powiązane – „Bezdomni zimą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz przedłużył zwolnienie, a bojkot trwa dalej

Goleniów. Dzisiaj również nie odbyła się zdalna sesja rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po wczorajszym bojkocie obrad przez 11 radnych, dzisiaj również ta sama grupa się nie zalogowała, dlatego przewodnicząca rady Krystyna Jaworska następne obrady wyznaczyła na wtorek 19 stycznia. Jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, jego zdaniem działania tej jedenastki radych są skoordynowane, ale dotychczas do niego nie zgłosił się przedstawiciel reprezentujący tę grupy by podjąć rozmowy. Jak powiedział Zajko, on jest dom nich gotowy, jednak tymczasem we wtorek porządek obrad jaki zaproponował będzie ten sam.

Wedlu informacji wiceburmistrza Zajko, burmistrz Krupowicz przedłużył zwolnienie lekarskie do 3 lutego.

red.

powiązane – „Burmistrz wraca?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie