Connect with us

Goleniów

Bojkotowanie jest skandaliczne

Goleniów. Komentując bojkot obrad rady miejskiej, oświadczenie w imieniu mieszkańców ulicy Grenadierów wydała Irena Henkelman.

Opublikowane

w dniu

„Bojkotowanie prac Rady Miejskiej w Goleniowie jest skandaliczne, i nie powinno mieć miejsca.

My mieszkańcy oczekujemy rozwiązania istniejącego problemu komunikacyjnego już od wielu lat. Jesteśmy oburzeni brakiem odbycia się nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 15 16 i 19 stycznia br. na której miał być procedowany projekt budżetu na rok 2021 ze zmianami dotyczącymi tak ważnych dla nas rozwiązań, budowy ulicy Metalowej. W dniu 15,16,19 stycznia 2021 nie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, przez bojkot grupy radnych, brak kworum, czy to ma oznaczać koniec demokracji w naszej gminie ? takimi praktykami jesteśmy oburzeni, radni są zobowiązani respektować obowiązujące przepisy ale przede wszystkim nie zawieść naszego zaufania.
Ani w roku 2019 (uchwalanie budżetu na rok 2020 )ani w roku 2020 (nie uchwalono budżetu ) wybrany Burmistrz jak i Radni Rady Miejskiej w Goleniowie, nie respektując złożonych rot ślubowań tj. przysięgi dbałości o dobro gminy oraz o dobro i pomyślność mieszkańców nie doszli do porozumienia, a to zrodziło poważny konflikt, który znowu nas mieszkańców stawia w sytuacji nieakceptowalnej. Dość mamy zmagań o normalność a teraz nowy problem ze współpracą na linii organ wykonawczy a opozycja. Bojkot prac Rady Miejskiej w Goleniowie przez grupę Radnych nie rokuje dobrze, to jest kolejny dowód na destabilizację całej gminy z wszelkimi tego konsekwencjami.
My mieszkańcy ulicy Grenadierów apelujemy o rozsądek urzędników publicznych zarówno po stronie egzekutywy jak i Rady Miejskiej w Goleniowie oraz o respektowanie złożonej roty ślubowania w którym Radny zobowiązał się obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców .
Czekamy na rozwiązanie problemu komunikacyjnego od 10 lat nie interesuje nas walka polityczna, ale rzetelne wypełnianie przez osoby publiczne sprawowanych funkcji, w tym wykonanie zagwarantowanej nam inwestycji z roku 2017, tj. budowy łącznika od ul. Nowogardzkiej do ul. Metalowej w roku 2021.
Widać najlepszym sposobem walki z układem zamkniętym jest stworzenie własnego, jeszcze bardziej zamkniętego układu.”

red.

powiązane – „Zielone światło dla Metalowej”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie