Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Bojkotowanie jest skandaliczne

Goleniów. Komentując bojkot obrad rady miejskiej, oświadczenie w imieniu mieszkańców ulicy Grenadierów wydała Irena Henkelman.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Bojkotowanie prac Rady Miejskiej w Goleniowie jest skandaliczne, i nie powinno mieć miejsca.

My mieszkańcy oczekujemy rozwiązania istniejącego problemu komunikacyjnego już od wielu lat. Jesteśmy oburzeni brakiem odbycia się nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 15 16 i 19 stycznia br. na której miał być procedowany projekt budżetu na rok 2021 ze zmianami dotyczącymi tak ważnych dla nas rozwiązań, budowy ulicy Metalowej. W dniu 15,16,19 stycznia 2021 nie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, przez bojkot grupy radnych, brak kworum, czy to ma oznaczać koniec demokracji w naszej gminie ? takimi praktykami jesteśmy oburzeni, radni są zobowiązani respektować obowiązujące przepisy ale przede wszystkim nie zawieść naszego zaufania.
Ani w roku 2019 (uchwalanie budżetu na rok 2020 )ani w roku 2020 (nie uchwalono budżetu ) wybrany Burmistrz jak i Radni Rady Miejskiej w Goleniowie, nie respektując złożonych rot ślubowań tj. przysięgi dbałości o dobro gminy oraz o dobro i pomyślność mieszkańców nie doszli do porozumienia, a to zrodziło poważny konflikt, który znowu nas mieszkańców stawia w sytuacji nieakceptowalnej. Dość mamy zmagań o normalność a teraz nowy problem ze współpracą na linii organ wykonawczy a opozycja. Bojkot prac Rady Miejskiej w Goleniowie przez grupę Radnych nie rokuje dobrze, to jest kolejny dowód na destabilizację całej gminy z wszelkimi tego konsekwencjami.
My mieszkańcy ulicy Grenadierów apelujemy o rozsądek urzędników publicznych zarówno po stronie egzekutywy jak i Rady Miejskiej w Goleniowie oraz o respektowanie złożonej roty ślubowania w którym Radny zobowiązał się obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców .
Czekamy na rozwiązanie problemu komunikacyjnego od 10 lat nie interesuje nas walka polityczna, ale rzetelne wypełnianie przez osoby publiczne sprawowanych funkcji, w tym wykonanie zagwarantowanej nam inwestycji z roku 2017, tj. budowy łącznika od ul. Nowogardzkiej do ul. Metalowej w roku 2021.
Widać najlepszym sposobem walki z układem zamkniętym jest stworzenie własnego, jeszcze bardziej zamkniętego układu.”

red.

powiązane – „Zielone światło dla Metalowej”

Goleniów

Nadal jest wola połączenia

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady powiatu starosta potwierdził wolę połączenia goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odpowiedział w ten sposób na pytanie zadane przez radnego Guziaka. Według starosty obie strony są w stałym kontakcie, zainteresowane jak najszybszym połączeniem szpitali.
Według naszych informacji dyrektor Sygut ze  SPSK2 na Pomorzanach, widzi konieczność przeprowadzenia fuzji obu szpitali do końca czerwca tego roku.

red.

powiązane – „1 grudnia szpitale niepołączone”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowscy delegaci

Goleniów. Radni wybrali na wczorajszej sesji delegatów Gminy do zgromadzenia Celowego Związku Gmin R-XXI.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zostali nimi: wiceburmistrz Henryk Zajko (zaproponowany przez burmistrza) i radny Marcin Gręblicki (zgłoszony przez radną Muszyńską). Ich działalność w R-XXI jest społeczna, bez diet i innych wynagrodzeń.

red.

powiązane – „R-XXI – zmiana układu sił”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kochan – PO jest potrzebna obywatelom

Goleniów. „Nie ma powodów do wewnętrznych zmian w Platformie Obywatelskiej, mamy program i go zrealizujemy, o ile dotrwamy do roku 2023” – mówiła w „Rozmowach pod Krawatem” w PR Szczecin senator PO Magdalena Kochan z Goleniowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje rozgłośnia, zdaniem senator ustalenia prokuratury w sprawie Tomasza Grodzkiego to „pogłoski i paskudne pomówienia”. Magdalena Kochan apelowała, żeby o opozycję się nie martwić, a skupić się na „problemach rządzących”. Pytana o słabnące sondaże PO, która zaczyna przegrywać z Polską 2050 Hołowni, senator Kochan odpowiadała, że PO jest centrową partią „potrzebną obywatelom”.

  • Nie sytuacja na opozycji winna nam zajmować nasze głowy i myśli, a bardziej zajmowałabym się tymi, którzy mają potężne kłopoty, a rządzą (…). Program Platformy Obywatelskiej z 2011 roku na zasadzie „kopiuj-wklej” w swój program włożył rząd Zjednoczonej Prawicy. Te programy będą oczywiście wdrażane w życie i mam wielką nadzieję, wygramy wybory, jeśli do 2023 roku dotrwamy – powiedziała Kochan.

Pytana o dane, według których z PO odeszła połowa członków, senator Kochan po raz kolejny podkreślała, że nie należy się martwić o opozycję i skupić na poczynaniach rządzących.

red.

powiązane – „Moje oczy chcą go zobaczyć”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie