Connect with us

Goleniów

Bojkotowanie jest skandaliczne

Goleniów. Komentując bojkot obrad rady miejskiej, oświadczenie w imieniu mieszkańców ulicy Grenadierów wydała Irena Henkelman.

Opublikowane

w dniu

„Bojkotowanie prac Rady Miejskiej w Goleniowie jest skandaliczne, i nie powinno mieć miejsca.

My mieszkańcy oczekujemy rozwiązania istniejącego problemu komunikacyjnego już od wielu lat. Jesteśmy oburzeni brakiem odbycia się nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 15 16 i 19 stycznia br. na której miał być procedowany projekt budżetu na rok 2021 ze zmianami dotyczącymi tak ważnych dla nas rozwiązań, budowy ulicy Metalowej. W dniu 15,16,19 stycznia 2021 nie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, przez bojkot grupy radnych, brak kworum, czy to ma oznaczać koniec demokracji w naszej gminie ? takimi praktykami jesteśmy oburzeni, radni są zobowiązani respektować obowiązujące przepisy ale przede wszystkim nie zawieść naszego zaufania.
Ani w roku 2019 (uchwalanie budżetu na rok 2020 )ani w roku 2020 (nie uchwalono budżetu ) wybrany Burmistrz jak i Radni Rady Miejskiej w Goleniowie, nie respektując złożonych rot ślubowań tj. przysięgi dbałości o dobro gminy oraz o dobro i pomyślność mieszkańców nie doszli do porozumienia, a to zrodziło poważny konflikt, który znowu nas mieszkańców stawia w sytuacji nieakceptowalnej. Dość mamy zmagań o normalność a teraz nowy problem ze współpracą na linii organ wykonawczy a opozycja. Bojkot prac Rady Miejskiej w Goleniowie przez grupę Radnych nie rokuje dobrze, to jest kolejny dowód na destabilizację całej gminy z wszelkimi tego konsekwencjami.
My mieszkańcy ulicy Grenadierów apelujemy o rozsądek urzędników publicznych zarówno po stronie egzekutywy jak i Rady Miejskiej w Goleniowie oraz o respektowanie złożonej roty ślubowania w którym Radny zobowiązał się obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców .
Czekamy na rozwiązanie problemu komunikacyjnego od 10 lat nie interesuje nas walka polityczna, ale rzetelne wypełnianie przez osoby publiczne sprawowanych funkcji, w tym wykonanie zagwarantowanej nam inwestycji z roku 2017, tj. budowy łącznika od ul. Nowogardzkiej do ul. Metalowej w roku 2021.
Widać najlepszym sposobem walki z układem zamkniętym jest stworzenie własnego, jeszcze bardziej zamkniętego układu.”

red.

powiązane – „Zielone światło dla Metalowej”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie