Connect with us

Aktualności

Boję się, bo pamiętam Barbarę Blidę

Z Magdaleną Kochan, posłem na Sejm RP, członkiem Platformy Obywatelskiej, mieszkanką Goleniowa rozmawiamy o opozycji i zagrożeniu demokracji.

Opublikowane

w dniu

– Nie ma zgody na jawne łamanie Konstytucji, na dyskredytację takich organów jak Trybunał Konstytucyjny. Nie ma także zgody na wyrzucenie do śmieci osiągnięć Polaków ostatniego ćwierćwiecza. Można mieć różną ocenę tego czasu, ale nie można nie doceniać, że w 1989 roku byliśmy mądrzy przed szkodą. I po raz pierwszy – w polskiej niełatwej przecież historii – dokonaliśmy rewolucji bez wojny domowej. Dogadaliśmy się, osiągnęliśmy kompromis. A to oznacza brak radykalizmu, ustępstwo, rezygnację z części swoich postulatów na rzecz drugiej strony. W mojej ocenie to sukces, w ocenie niektórych polityków, w tym J. Kaczyńskiego i prezydenta A. Dudy (dał temu wyraz podczas ostatniego pobytu w Szczecinie) – klęska. Stoimy na antypodach, z tą różnicą, że żadna z partii opozycyjnych nie odmawia rządzącym prawa do ich recepty na Polskę, a prezes PiS nazywa mnie komunistką, złodziejką, obywatelką gorszego sortu obarczoną genem zdrady. Kocham moją Ojczyznę. Nikomu nie pozwolę odebrać sobie prawa do patriotyzmu – mówi M. Kochan.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie