Connect with us

Aktualności

Boisko z norką w nazwie

NOWOGARD. Przedsiębiorcy hodujący norki w gminie Nowogard fundują boisko do gry w piłkę nożną, wzruszeni mieszkańcy Maszkowa śpiewają im „sto lat”. Tak się ociepla wizerunek branży, o której ostatnio słyszy się mało dobrego.

Opublikowane

w dniu

Boisko ze sztuczną nawierzchnią powstało we wsi Maszkowo, w której państwo Zbigniew i Beata Piątakowie prowadzą hodowlę norek. Piątakowie sfinansowali budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, co kosztowało ich 300 tysięcy zł. W sobotę boisko oficjalnie otwarto, burmistrz dziękował ofiarodawcom „za wielkie zaangażowanie oraz wkład finansowy w budowę boiska sportowego w Maszkowie”, a mieszkańcy wsi, jak donosi urzędowy portal www.nowogard.pl, dziękowali i śpiewali „sto lat”. Boisko, które nosi nazwę „Norlik”, jest teraz własnością sołectwa, które będzie ponosiło koszty utrzymania obiektu.
Pod koniec maja właściciele innej firmy hodującej norki gminie Nowogard, panowie Mariusz Konieczny i Robert Mieleńczuk, przekazali gminie 200 tys. zł na wyposażenie oddziału dziecięcego szpitala w Nowogardzie. Gminny portal doniósł o tym w artykule o wzruszającym tytule „Nowogardzcy przedsiębiorcy z sercem na dłoni”.
Władze gminy Nowogard są przychylne hodowcom norek (miejsca pracy itd.), potencjalni sąsiedzi ferm niekoniecznie jednak tę politykę popierają, a czasem głośno protestują przeciw kolejnym norkowym inwestycjom.
W Maszkowie protestów raczej nie będzie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie