Connect with us

Osina

Boiska przebudowane

Osina. W czwartek 10.11.2022r. w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanych boisk sportowych do piłki nożnej i piłki ręcznej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w wydarzeniu wziął udział marszałek województwa zachodniopomorskiego wraz ze współpracownikami.
W wyniku tej inwestycji wymieniono m.in nawierzchnię boiska na trawę syntetyczną, tym samym dając możliwość lepszej amortyzacji i poprawiając warunki uprawiania tej dyscypliny sportowej. Wymieniono bramki, a boisko do mini piłki nożnej zyskało nowe ogrodzenie i piłkochwyty. Zrewitalizowano również pozostałą część nawierzchni poliuretanowej na całym obiekcie oraz zmieniono dotychczasowy kort do tenisa na boisko do gry w piłkę ręczną.

red.

powiązane – „Centrum logistyczne w Kikorzu?”

Osina

Osina oszczędza

Osina. Oświetlenie uliczne we wszystkich miejscowościach gminy Osina będzie wyłączane w godzinach nocnych, tj. od godz. 24,00 do godz. 5,00.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to decyzja wójta wymuszona m.in. faktem, że ustawa z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2127), wprowadza obowiązkowy cel 10% zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy w grudniu 2022 r. w stosunku do średniorocznego zużycia energii elektrycznej w latach 2018–2019 i kolejne 10 % oszczędność energii od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. w stosunku do zużycia energii elektrycznej w 2022 r.

Cel ten w gminie realizowany jest m.in. poprzez ograniczenie oświetlenia zewnętrznego budynków, ograniczenie iluminacji świątecznej, obniżenie temperatury w budynku urzędu gminy, szkoły i w świetlicach wiejskich, a także właśnie przez skrócenie czasu świecenia lamp oświetlenia ulicznego.

Kolejnym powodem takiej decyzji jest fakt zwiększenia ceny energii elektrycznej, którą gmina zobowiązane będzie płacić od dnia 1 stycznia 2023 r. Aktualne stawki wynikające z umowy z dostawcą prądu wynoszą 426,40 zł netto za MWh. Od nowego roku zobowiązani będziemy ponosić koszty w wysokości 785,00 zł netto za MWh. Będzie to więc 84,1 % więcej, niż obecnie.

Całonocne oświetlenie uliczne zostanie przywrócone jedynie w okresie świąteczno-noworocznym.

red.

powiązane – „2 922,58 zł na mieszkańca”

Kontynuuj czytanie

Osina

Centrum logistyczne w Kikorzu?

Osina. Trwają prace przygotowawcze do powstania centrum logistycznego w Kikorzu

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, spółka „NEXT STEP CAPITAL” z siedzibą w Poznaniu, planuje budowę centrum logistycznego wraz z infrastrukturą w miejscowości Kikorze na działkach nr 55/6, 58/5, 59, 60 obręb Kikorze, gmina Osina – w pobliżu motelu „15 południk” i zjazdu z drogi S3.

red.

powiązane – „Boiska w przebudowie”

Kontynuuj czytanie

Osina

Boiska w przebudowie

Osina. Gmina Osina realizuję inwestycje „Przebudowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jej celem jest zwiększenie aktywności ruchowej i poprawa stanu zdrowia mieszkańców poprzez poprawę ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie miejscowości Osina w wyniku realizacji operacji przebudowy boisk do piłki nożnej i piłki ręcznej wraz z zakupem bramek do piłki nożnej i piłki ręcznej. Przewidywanym efektem operacji jest wzrost przebudowanych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w gminie Osina o 1 obiekt.
W ramach operacji zmodernizowana została infrastruktura sportoworekreacyjna znajdująca się na kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie. W ramach realizacji projektu została zamontowana nowa nawierzchnia sportowa boiska do mini piłki nożnej, która wykonana jest ze sztucznej trawy syntetycznej, która zamieniła dotychczasową warstwę poliuretanową. Nowe boisko do mini piłki nożnej zyskało również ogrodzenie oraz bramki. W ramach prac dokonano retopingu czyli odtworzenia warstwy użytkowej nawierzchni poliuretanowej na boisku do koszykówki oraz bieżni a także zamianę dotychczasowego kortu tenisowego na boisko do piłki ręcznej. Wymienione zostały siatek polipropylenowych w piłkochwytach. Nowa nawierzchnia do piłki nożnej, dzięki zastosowanej technologii poprawia amortyzację i stwarza odpowiednie warunki do uprawiania tego sportu. Z kolei nowa nawierzchnia poliuretanowa zdecydowanie poprawia jakość uprawiania sportu na Osińskim obiekcie.

Wartość operacji to 475 831,59 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2022 wynosi 186 245,00 zł.

red.

powiązane – „Nowe w Redostowie i Węgorzy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie