Connect with us

Aktualności

Bohater współczesny

Z Tadeuszem M. Płużańskim, pisarzem i publicystą, szefem działu „Opinie” w „Super Expressie”, autorem książki „Bestie” o stalinowskich funkcjonariuszach aparatu bezpieczeństwa, rozmawiamy rotmistrzu Pileckim i drugim obiegu w wolnej Polsce.

Opublikowane

w dniu

"To jest niestety znak dzisiejszych czasów, że o bohaterze oficjalnie w pełni uznanym, mówimy prywatnie. Proszę zwrócić uwagę  jak są organizaowane obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, ale mam wrażenie, że władze naszego państwa niespecjalnie są w nie zaangażowane. Premier w ogóle nie bierze udziału w tych uroczystościach. Prezydent składa tylko kwiaty na Rakowieckiej i spotyka się z kombatantami. Właściwie wszystko inne jest organizwoane oddolnie, obywatelsko, głównie przez stowarzyszenia młodych ludzi. Podobnie jest z rotmistrzem Pileckim, jeżeli ktoś mnie zaprasza na wykład to właśnie prywatnie, obywatelsko", mówi Płużański w wywiadzie udzielonym "Gazecie Goleniowskiej" w czasie jego niedawnej wizyty w naszym mieście.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "GG".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie