Connect with us

Sport

Błękitna Flaga po raz 10.

Stepnica. Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2020 po raz dziesiąty otrzymało wyróżnienie Błękitna Flaga.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Program jest realizowany pod patronatem Fundacji Edukacji Ekologicznej (FEE), której siedziba mieści się w Kopenhadze w Danii. Aby zakwalifikować się do tej nagrody, musi zostać spełniony i zachowany szereg rygorystycznych kryteriów związanych z ochroną środowiska, edukacją, bezpieczeństwem i dostępnością. Kąpielisko w Stepnicy dzięki temu wyróżnieniu znalazło się w gronie 4573 plaż i przystani z 47 krajów. Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest jakość wody w kąpielisku, ponadto istotną rolę pełnią takie elementy jak wyposażenie i infrastruktura kąpieliska.

Bezpieczeństwa na kąpielisku corocznie strzegą ratownicy WOPR, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Do ich dyspozycji jest niezbędny sprzęt ratowniczy, wieżyczka ratownicza, zestaw ratownictwa medycznego oraz łódź motorowa. Na plaży znajduje się również ciąg spacerowy z ławkami i oświetleniem, molo wyposażone w pachoły cumownicze służące do cumowania małych łodzi sportowych oraz zadaszoną wiatę. Turyści i odwiedzający te urokliwe miejsce mogą skorzystać z atrakcji wypożyczalni sprzętu wodnego i plażowego, zewnętrznej siłowni, najmłodsi do dyspozycji mają plac zabaw. Kąpielisko wyposażone jest w toalety, w tym przystosowane dla niepełnosprawnych.

Jakość wody w kąpielisku jest na bieżąco monitorowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie na podstawie wyników badań wody, które wykonywane są 4 razy w ciągu każdego sezonu kąpielowego.

Organizator dokłada wszelkich starań, by kąpielisko każdego roku osiągało najwyższe standardy, o czym świadczy powiewająca na wieży ratowniczej „Błękitna flaga”.

W tym roku kąpielisko czynne będzie od 20 czerwca do 31 sierpnia. W tym też czasie rusza wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego, gdzie za niewielkie pieniądze można wypożyczyć leżak, kosz plażowy, parawan, kajak czy rowerek wodny.

red.

powiązane – „Wykaz kąpielisk ‚2020”

Sport

Zalewski 34, ale z rekordem

Sport. Rozegrane w sobotę Gdyni mistrzostwa świata w półmaratonie były najlepszymi w 28-letniej historii tych zawodów. Pobito rekord globu, poprawiono 4 rekordy mistrzostw świata oraz 22 rekordy krajowe – w tym przez Krystiana Zalewskiego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Poprawił on stary rekord o… 3 sekundy, uzyskując wynik 1:01.32. Wystarczyło to do zajęcia 34. miejsca, ale poziom tych zawodów był . wysoki – drugi raz w historii aż 10 biegaczy na tych samych zawodach uzyskało rezultaty poniżej 1 godziny.

red.

powiązane – „Mistrz Zalewski”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pazdan z medalem dla „Taursa”

Goleniów. Do półfinału bokserskich XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Grudziądzu doszedł zawodnik goleniowskiego klubu „Taurus”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Osiągnięcie Jacka Pazdana to pierwszy w historii klubu medal na imprezie tej rangi.

red.

powiązane – „„Taurus” po „Bramie””

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Regaty w Nowogardzie

Nowogard. 3 października 2020 r. na Jeziorze Nowogardzkim odbyły się IV Regaty o Puchar Starosty Goleniowskiego w klasie Optimist.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Regaty były współorganizowane wspólnie z Klubem Żeglarskim „KNAGA”. Jak podaje powiat, rozegrano w sumie 4 biegi przy świetnych warunkach pogodowych do żeglowania. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli regaty wykazali się dużą odwagą, ambicją oraz wolą walki i otrzymali z rąk Wicestarosty Goleniowskiego Tomasza Kulinicza dyplomy. Dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca w regatach otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Resztę niedzielnego popołudnia dzieci spędziły przy wspólnym grillowaniu wraz z rodzicami i opiekunami.

red.

powiązane – „II LO ma bieżnię”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie