Connect with us

Sport

Błękitna Flaga po raz 10.

Stepnica. Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2020 po raz dziesiąty otrzymało wyróżnienie Błękitna Flaga.

Opublikowane

w dniu

Program jest realizowany pod patronatem Fundacji Edukacji Ekologicznej (FEE), której siedziba mieści się w Kopenhadze w Danii. Aby zakwalifikować się do tej nagrody, musi zostać spełniony i zachowany szereg rygorystycznych kryteriów związanych z ochroną środowiska, edukacją, bezpieczeństwem i dostępnością. Kąpielisko w Stepnicy dzięki temu wyróżnieniu znalazło się w gronie 4573 plaż i przystani z 47 krajów. Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest jakość wody w kąpielisku, ponadto istotną rolę pełnią takie elementy jak wyposażenie i infrastruktura kąpieliska.

Bezpieczeństwa na kąpielisku corocznie strzegą ratownicy WOPR, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Do ich dyspozycji jest niezbędny sprzęt ratowniczy, wieżyczka ratownicza, zestaw ratownictwa medycznego oraz łódź motorowa. Na plaży znajduje się również ciąg spacerowy z ławkami i oświetleniem, molo wyposażone w pachoły cumownicze służące do cumowania małych łodzi sportowych oraz zadaszoną wiatę. Turyści i odwiedzający te urokliwe miejsce mogą skorzystać z atrakcji wypożyczalni sprzętu wodnego i plażowego, zewnętrznej siłowni, najmłodsi do dyspozycji mają plac zabaw. Kąpielisko wyposażone jest w toalety, w tym przystosowane dla niepełnosprawnych.

Jakość wody w kąpielisku jest na bieżąco monitorowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie na podstawie wyników badań wody, które wykonywane są 4 razy w ciągu każdego sezonu kąpielowego.

Organizator dokłada wszelkich starań, by kąpielisko każdego roku osiągało najwyższe standardy, o czym świadczy powiewająca na wieży ratowniczej „Błękitna flaga”.

W tym roku kąpielisko czynne będzie od 20 czerwca do 31 sierpnia. W tym też czasie rusza wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego, gdzie za niewielkie pieniądze można wypożyczyć leżak, kosz plażowy, parawan, kajak czy rowerek wodny.

red.

powiązane – „Wykaz kąpielisk ‚2020”

Sport

Wypłaty wstrzymane

Sport. Wypłaty dotacji celowych dla klubów sportowych zostały wstrzymane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, powodem jest pismo radnego Kuszyńskiego do burmistrza gminy Goleniów (czytaj obok), w którym wnosi on o wstrzymanie wypłat dotacji, do czasu zbadania procedur przyznawania tychże dotacji przez Regionalną Izbę Obrachunkową, do której radny zamierza się w tej sprawie zwrócić. O powodach wstrzymania wypłat dotacji burmistrz poinformował pisemnie kluby-beneficjentów.

red.

powiązane – „Ile dla klubów?”

Kontynuuj czytanie

Sport

Ile dla klubów?

Sport. Burmistrz wydał wczoraj zarządzenie w sprawie udzielenia dotacji celowej klubom sportowym na wsparcie rozwoju sportu w Gminie Goleniów w roku 2023

Opublikowane

w dniu

Wykaz klubów sportowych, którym przyznano dotację na wsparcie rozwoju sportu w Gminie Goleniów w roku 2023:

UKS „BARNIM” Goleniów 311 000 zł

MKS „INA GOLENIÓW” 260 000 zł

SSW „TAURUS” Goleniów 90 000 zł

LOK KSS „TARCZA” Goleniów 80 000 zł

OKS „CENTER MD” Goleniów 60 000 zł

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI Goleniów 60 000 zł

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie 40 000 zł

UKS „LEŚNIK” Kliniska 35 000 zł

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów 30 000 zł

LUKS „PROMIEŃ” Mosty 20 000 zł

LUKS „KARATE” Goleniów 14 000 zł

w tym:

 1. w ramach puli na stypendia sportowe dla zawodników, którzy:
 • zajęli miejsce od I do IV – indywidualnie lub w drużynie, w mistrzostwach kraju,
 • brali udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy lub odpowiednich imprezach dla osób niepełnosprawnych, komisja proponuje przekazanie dotacji klubom:

SSW „TAURUS” Goleniów (2 zaw. I kat., 4 zaw. II kat) w kwocie 47 368 zł

UKS „BARNIM” Goleniów (2 zaw. I kat., 2 zaw. II kat) w kwocie 23 684 zł

LOK „TARCZA” Goleniów (4 zaw. II kat) w kwocie 18 948 zł

 1. w ramach puli za osiągnięcia sportowe we wszystkich dyscyplinach sportowych udokumentowane w postaci punktów w klasyfikacji sportowej klubów prowadzonej przez ministerstwo merytorycznie:

LOK KSS „TARCZA” Goleniów (113 pkt) w kwocie 35 405 zł,

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie (98,33 pkt) w kwocie 30 808 zł,

SSW „TAURUS” Goleniów (78,5 pkt) w kwocie 24 596 zł,

UKS „BARNIM” Goleniów (61,25 pkt) w kwocie 19 191 zł.

red.

powiązane – „Gmina Goleniów w statystyce”

Kontynuuj czytanie

Sport

Sezon zakończony

Sport. W sobotę 8.10.2022r. przy pięknej pogodzie odbył się memoriał im. Norberta Ohla – Regaty zakończenia sezonu w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje OSiR, pierwszy bieg odbył się w minimalnym wietrze ale z każdym następnym wiatr był coraz mocniejszy co pozwoliło żeglarzom na dobrą zabawę. W regatach wystartowały 24 jachty w 3 klasach.
Po zakończonych regatach, Wicestarosta Tomasz Kulinicz wraz z Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji – organizatorem wręczyli puchary, dyplomy oraz nagrody dla uczestników. Następnie dyrektor podsumował kolejny, udany sezon, podziękował wszystkim przyjaciołom Mariny. Bandera została opuszczona, wróci na maszt w nowym sezonie żeglarskim 2023.

Wyniki regat:

Kategoria Open do 7,5 m
1.s/y Trzeci

 1. s/y Infomedia
 2. s/y Roger
 3. s/y Joker
 4. s/y Aqua
  6.s/y Sam sam
  Kategoria Open od 7,5 do 9,5 m
  1.s/y Festina Lente
 5. s/y Sokole Oko
 6. s/y Bez Kitu
 7. s/y Ultimus
 8. s/y Cupido
 9. s/y Wiedźma Morska
 10. s/y Lulek
 11. s/y Molly
 12. s/y Blue Point
 13. s/y Anturium 2
 14. s/y Anime Gemellie
 15. s/y Lolitka
  Kategoria Open pow.9,5 m
  1.s/y Smila
 16. s/y Soloventa
 17. s/y Harry
 18. s/y Nati
 19. s/y Nadir
 20. s/y Comfortina
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

red.

powiązane – „Ptasi bufet”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie