Connect with us

Aktualności

Bili, kradli, teraz posiedzą

Sprawców trzech brutalnych napadów, dokonanych na mieszkańcach Goleniowa, zatrzymali policjanci.

Opublikowane

w dniu

Dwaj młodzi mężczyźni, w wieku 19 i 21 lat, zatrzymani zostali po pobicu i okradnięciu w lesie przy ul. Norwida 21-letniego goleniowianina.

– Grozili mu pozbawieniem życia, zmuszali do zmiany zeznań w prowadzonym już wcześniej postępowaniu karnym, a następnie dokonali na nim rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, spalili jego odzież i ukradli pieniądze oraz dokumenty – informuje Julita Filipczuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Podczas prowadzonego przez kryminalnych dochodzenia wyszło na jaw, że zatrzymani nie pierwszy raz weszli w konflikt z prawem. Miesiąc wcześniej wspólnie z 19-letnim kolegą pobili tego samego 21-latka, a także dokonali rozboju na 32-letnim mężczyźnie, kopiąc go oraz kradnąc mu pieniądze, biżuterię i dokumenty.
Wszyscy sprawcy rozbojów zostali zatrzymani. Jeden z nich dodatkowo odpowie za posiadanie środków psychotropowych w postaci 41 tabletek ekstazy oraz nakłanianie pokrzywdzonego do ich zażycia.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie