Connect with us

Aktualności

Biegną po bieżnię

Pomimo fatalnej pogody i lejącego od rana rzęsistego deszczu zgodnie z planem, o godz. 9.00, rozpoczął się dzisiaj w Goleniowie 27-godzinny bieg wokół magistratu.

Opublikowane

w dniu

Bieg został zorganizowany, by uczcić złożoną w 1986 roku przez ówczesnego naczelnika Andrzeja Wojciechowskiego obietnicę wybudowania na goleniowskim stadionie tartanowej nawierzchni lekkoatletycznej. Od tej pory, jak wiadomo, nic się nie zmieniło, długodystansowcy chcą więc w ten sposób wymusić na władzach dotrzymanie obietnicy. Wraz z nimi, co ważne, pierwsze dwa kółka wokół urzędu pobiegli burmiostrzowie Krupowicz oraz Banach, a także starostowie Stanisławski i Kulinicz (marszałek Geblewicz, obecny na starcie, zapowiedział swój udział na później), wydaje się więc, że atmosfera dla inicjatywy jest dobra.

Pomysłodawcy biegu, Aneta i Dariusz Gapińscy, mają zamiar biec, jedynie z niezbędnymi przerwami, przez pełne 27 godzin. Każde z nich ma zamiar pokonać dystans grubo powyżej 100 kilometrów.

Uzupełnienie z godz. 17.15.
Krótką relację z biegu pokazał "Teleekspress", można jej się też spodziewać w "Kronice Szczecińskiej", liczymy też na TVN, bo ekipa tej telewizji również pojawiła się w Goleniowie.
Bieg trwa, pogoda nie ma wpływu na dobre nastroje, biegacze nadążają ze zmianą ubrań i butów i suszeniem odzieży. Prócz stałej ekipy pojawiają się też biegacze dotąd nam nieznani, przyłączający się do biegu dla poparcia budowy bieżni. Każdego staramy się odnotować i zapisać dystans, jaki pokonuje. Darek Gapiński w siedem godzin pokonał już 65 okrążeń trasy, czyli ma w nogach prawie 56 km. Anetka Gapińska ciut mniej, ale jest w świetnej formie. Do grona ultramaratończyków dołączył też Artur Bęben, sołtys Klinisk, który przebiegł prawie 45 km i nie rezygnuje z biegu.
Wieczorem i nocą dołączą kolejni biegacze, w tym pan marszałek Olgierd Geboewicz, który nie mógł biec rano z powodu obowiązków zawodowych; obiecał wrócić. (cm)
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie