Connect with us

Aktualności

Biegną dla kaprala Cioska

Setki mieszkańców Goleniowa, ale też innych zachodniopomorskich miejscowości biorą dzisiaj udział w 24-godzinnym biegu sztafetowym na rzecz służącego w 3 batalionie logistycznym w Glewicach kaprala Kamila Cioska.

Opublikowane

w dniu

Po niefortunnym skoku do wody podczas ostatnich wakacji cierpi on na niedowład czterokończynowy, przebywa obecnie w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Koszty rehabilitacji są oczywiście spore, dlatego jego przyjaciele postanowili zorganizować na stadionie miejskim w Goleniowie imprezę charytatywną. Biorą w niej udział nie tylko żołnierze, ale także dzieci z goleniowskich szkół, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz wielu zwykłych amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Najambitniejszego zadania podjął się starszy chorąży sztabowy Jacek Schmidt z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, który zamierza spędzić na bieżni 24 godziny.

Biegowi na rzecz kaprala Cioska towarzyszy pełen atrakcji piknik, na którym obejrzeć można z bliska między innymi sprzęt wojskowy i policyjny, zjeść grochówkę, bądź kupić różne ozdoby. Bieg zakończy się jutro w południe, piknik trwał będzie do godziny 16.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie