Connect with us

Aktualności

Biegiem na wakacje

W strugach deszczu, ale z ogromną energią 251 dorosłych i 44 dzieci aktywnie przywitało wakacje. W sobotę, 1 lipca w Goleniowie odbył się I Goleniowski Bieg na 5 i 10 km i Festyn Sportowy.

Opublikowane

w dniu

Impreza została zorganizowana z dużym rozmachem – w alejce wzdłuż ul. Andersa odbywał się bieg dla dzieci, któremu atrakcyjności dodawały zabawy prowadzone przez Akademię Malucha i wolontariuszy. Na placu przed halą sportową OSiR można było umówić się na wizytę u dietetyków i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Pokazowe treningi przed biegiem prowadzili instruktorzy GymParku, Klubu Bokserskiego Taurus i trener personalny Kamila Buczma.
Oprócz sportowych emocji, bieg miał również wymiar charytatywny. Całe wpisowe z biegu dziecięcego i pieniądze z puszek wolontariuszy zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Emila Kazanowskiego z Goleniowa, a dorośli włączyli się w charytatywną akcję biegową "biegnę dla Emila", organizowaną przez Fundację PKO Banku Polskiego. 
Mimo niesprzyjającej pogody, biegacze zgodnie z planem przebiegli ulicami Goleniowa. Na mecie czekały na nich medale, orzeźwiające owoce i napoje, a na koniec – wręczenie nagród za najlepsze wyniki i losowanie upominków od sponsorów.
Uczestnicy biegu podkreślają doskonałą organizację imprezy: pakietów startowych, trasy, imprez towarzyszących oraz świetną atmosferę. Wszyscy zgodnie zapowiadają, że zjawią się za rok. Zapraszamy!
I Goleniowski Bieg na 5 i 10 km "Biegiem na wakacje!" odbył się dzięki wsparciu sponsorów i Gminy Goleniów, która dofinansowała projekt w ramach inicjatywy lokalnej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie