Connect with us

Aktualności

Biegiem na wakacje

W strugach deszczu, ale z ogromną energią 251 dorosłych i 44 dzieci aktywnie przywitało wakacje. W sobotę, 1 lipca w Goleniowie odbył się I Goleniowski Bieg na 5 i 10 km i Festyn Sportowy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Impreza została zorganizowana z dużym rozmachem – w alejce wzdłuż ul. Andersa odbywał się bieg dla dzieci, któremu atrakcyjności dodawały zabawy prowadzone przez Akademię Malucha i wolontariuszy. Na placu przed halą sportową OSiR można było umówić się na wizytę u dietetyków i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Pokazowe treningi przed biegiem prowadzili instruktorzy GymParku, Klubu Bokserskiego Taurus i trener personalny Kamila Buczma.
Oprócz sportowych emocji, bieg miał również wymiar charytatywny. Całe wpisowe z biegu dziecięcego i pieniądze z puszek wolontariuszy zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Emila Kazanowskiego z Goleniowa, a dorośli włączyli się w charytatywną akcję biegową "biegnę dla Emila", organizowaną przez Fundację PKO Banku Polskiego. 
Mimo niesprzyjającej pogody, biegacze zgodnie z planem przebiegli ulicami Goleniowa. Na mecie czekały na nich medale, orzeźwiające owoce i napoje, a na koniec – wręczenie nagród za najlepsze wyniki i losowanie upominków od sponsorów.
Uczestnicy biegu podkreślają doskonałą organizację imprezy: pakietów startowych, trasy, imprez towarzyszących oraz świetną atmosferę. Wszyscy zgodnie zapowiadają, że zjawią się za rok. Zapraszamy!
I Goleniowski Bieg na 5 i 10 km "Biegiem na wakacje!" odbył się dzięki wsparciu sponsorów i Gminy Goleniów, która dofinansowała projekt w ramach inicjatywy lokalnej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Śmieci – co nas czeka za tydzień?

Goleniów. Za tydzień, 1 czerwca w gminie Goleniów zaczną obowiązywać nowe regulacje przy odbiorze śmieci. Jak się do tego mają przygotować mieszkańcy domów wielorodzinnych, domów jednorodzinnych i nieruchomości niezamieszkałych?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

O tym co nas czeka już w czerwcu i dlaczego ten miesiąc będzie okresem przejściowym, mówi w załączonej rozmowie z nami prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie Andrzej Cieśliński.

red.

powiązane – „PGK walczy o czwarta gminę

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Dlaczego głosuje przeciw?

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień mówił nam dwa miesiące temu, dlaczego jest przeciwny projektom uchwał dotyczącym odpadów komunalnych proponowanym przez burmistrza Krupowicza.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Teraz sytuacja się zmieniła o tyle, że prawdopodobnie burmistrz wycofa się na najbliższej sesji z niektórych zapisów „śmieciowych” uchwał. Warto jednak przed tą sesją zapoznać się z krytycznymi uwagami do nich formułowanymi przez radnego, oraz jego własnymi propozycjami.

W rozmowie padają także słowa o opozycji w radzie miejskiej oraz problemie jakim jest zwyczajowa nieobecność burmistrza podczas ważnych spotkań z radnymi. Jest też o opłacanym z publicznych pieniędzy i przygotowywanym przez urzędników profilu na FB „Robert Krupowicz – twój burmistrz Goleniowa”. Więcej zobacz na załączonym filmie.

l.o.

powiązane – „Za śmieci bez zmian?”, „6 mln zł deficytu i dyscyplina klubowa

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Powiatowy rynek pracy – na razie bez zmian

Powiat. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Witkowska w rozmowie z nami mówi o aktualnym stanie powiatowego rynku pracy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Pytaliśmy o stan bezrobocia oraz o prognozy na najbliższy czas. Dyrektor Witkowska mówi też o wsparciu jakie można uzyskać za pośrednictwem PUP w ramach „Tarczy Antykryzysowej”. Te ostatnie informacje są dostępne na stronie urzędu – także te dotyczące nowych uregulowań co do pobytu obcokrajowców zatrudnionych w Polsce. Więcej w rozmowie obok.

Red.

powiązane – „PUP – można składać wnioski

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie