Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Biegacze się organizują

Na tegorocznej Mili nie sposób było nie zauważyć dwóch nowych lokalnych stowarzyszeń sportowych: Hanzy Goleniów i ProGDar Marathon Team z Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Hanza wystawiła mocną reprezentację, 24 zawodników pobiegło na 10 km, 2 na dystansie mili. Bardzo dobre wyniki, wszyscy startujący dotarli do mety, klub wystąpił w jednolitych, błękitnych strojach klubowych – Hanza pokazała się należycie.
Jeszcze bardziej widoczne było stowarzyszenie PMT. Jasnożółte koszulki w dużym logo wyróżniały zawodników od razu. Jeszcze lepiej identyfikowały ich duże flagi klubowe, z którymi drużyna wystartowała do biegu na 10 km. Ale najlepszą reklamą PMT była grupa kibiców (właściwie – kibicek), ubranych w stroje klubowe i wyposażonych w zestaw gadżetów do robienia hałasu. Drużyna kibiców gorąco dopingowała wszystkich biegaczy, od godziny 11 do 16, oczywiście szczególnie serdecznie swoich. Na mecie biegu na 10 km kibicki PMT serdecznie witały także ostatnich biegaczy docierających na metę, o których zapomnieli organizatorzy Mili, zajęci wręczaniem nagród zwycięzcom.
Warto podkreślić, że w Mili wzięły udział dzieci uczestniczące w prowadzonej przez Anetę i Darka Gapińskich Akademii Biegania PMT. Każde dziecko ubrane było w koszulkę klubową Akademii, zasponsorowaną przez GWiK (pozdrowienia dla prezesa Dawidziaka, który kibicował w poniedziałek wszystkim startującym dzieciom!). Wszystkie dzieci wystartowały pod opieką dorosłych: Darek Gapiński, zanim sam stanął na starcie biegu na 10 km, sześć razy pokonał ze swoimi podopiecznymi dystans mili dbając, by dzieciaki biegły bezpiecznie, prawidłowo i dotarły do mety zadowolone.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie