Connect with us

Aktualności

Bieg za Murem

Pierwszy raz w historii odbędzie się „Bieg za murem”, a więc bieg na dystansie 5 km po terenie na co dzień niedostępnym dla przeciętnego obywatela czyli po obszarze Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak do tej pory mogliśmy usłyszeć o biegu wewnątrz zakładu karnego organizowanym dla skazanych. Czas na nowość, coś, czego do tej pory nie było. Zakład Karny w Goleniowie organizuje bieg otwarty na dystansie około 5 kilometrów (10 okrążeń o długości ok. 500 metrów) po wewnętrznych drogach tej instytucji dla wszystkich chętnych biegaczy. Zapisy ruszyły dziś tj. w piątek o godzinie 18. W tej chwili pozostało wolnych jeszcze tylko kilkanaście miejsc. Osoby zainteresowane udziałem w biegu muszą przesłać swój akces w postaci emaila na adres: silvano@welet.pl podając w nim następujące dane: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, email kontaktowy oraz serię i numer dowodu osobistego. Warto nie czekać zbyt długo, gdyż wystartować będzie mogło jedynie 50 osób. O tym, kto zdoła się zakwalifikować zadecyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do biegu organizatorzy poinformują emailem zwrotnym zawierającym potwierdzeniem oraz regulamin biegu. Atrakcją będzie jego rozpoczęcie. Sygnałem do startu będzie całkowite otwarcie się dużej metalowej bramy więziennej, a trasa będzie wiodła utwardzoną drogą obok zamieszkałych pawilonów więziennych oraz pól spacerowych. Start i meta usytuowane zostały na dziedzińcu wewnątrz. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, a każdy zawodnik certyfikat ukończenia historycznego nietypowego biegu.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie