Connect with us

Aktualności

Bieg za murem – prezentacja nagród

Już tylko jeden dzień dzieli nas od pierwszego w historii „Biegu za murem”, a więc biegu masowego po terenie wewnętrznym Zakładu Karnego w Goleniowie, który jest część obchodów Święta Służby Więziennej. Dziś zaprezentowano wzory nagród jakie otrzymają uczestnicy biegu.

Opublikowane

w dniu

Przypomnijmy, bieg odbędzie się w sobotę 7 lutego o godzinie 10. Lista 50 osób chętnych do startu jest zamknięta. Wiemy już, że w gronie tym znalazło się wielu biegaczy znanych ze startów w dużych imprezach biegowych. Wystarczy wymienić tu chociażby Roberta Kopcewicza, Cezarego Martyniuka, Roberta Felisiaka, Piotra Paradowskiego czy Artura Bobrowicza, a wśród kobiet Karolinę Gąska, Julię Górnicką czy Annę Szymańską. W biegu wystartuje także Jakub Dec (Hanza Goleniów/Triathlon Series Team) aktualnie jeden z czołowych triathlonistów Polski. Przypomnijmy, że zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5,4 km (dziesięć okrążeń po 540 m). Start nastąpi po symbolicznym otwarciu się dużej metalowej bramy więziennej i sygnale do startu danym przez płk. Andrzeja Łabunia, dyrektora Zakładu Karnego w Goleniowie. Dziś prezentujemy na załączonych zdjęciach medale, certyfikat, dyplom i puchary, które otrzymają uczestnicy tego historycznego biegu. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie