Connect with us

Aktualności

Bieg z pomysłem

Półmaraton Świętych Mikołajów jest biegiem wyjątkowym i dlatego na początku grudnia do Torunia zjeżdżają biegacze z całego kraju. Po to, żeby przebiec się w czerwonej koszuli i czerwonej czapce na głowie.

Opublikowane

w dniu

Zazwyczaj półmaraton zaczyna się na Starym Mieście, pod pomnikiem Kopernika, który ma przypięty nr 1 i czerwoną czapkę. W tym roku było inaczej, bieg zaczął się pośrodku nowego mostu na Wiśle. Parę minut po godz. 11 z mostu ruszyła rzeka ubranych na czerwono biegaczy, którzy przebiegli przez całe miasto, by po 10 kilometrach zanurzyć się w podmiejskie lasy. Leśny odcinek trasy był najcięższy, bo trzeba było pokonać 9 kilometrów po zalodzonych, nieprawdopodobnie śliskich ścieżkach. Potem powrót do miasta i finał na miejskim stadionie, gdzie każdy z biegaczy dostał oryginalny medal w formie sporego dzwoneczka.
W tym roku w półmaratonie wystartowało prawie 4 tysiące biegaczy, około 3,7 tys. dotarło na metę. Tegoroczna reprezentacja Goleniowa była wyjątkowo szczupła: państwo Andraszewiczowie z Klinisk, Mariusz Gess, Paweł Maniecki i autor tej notki. Wszyscy bieg ukończyli.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie