Connect with us

Aktualności

Bieg ku czci

Sześcioro goleniowian wystartowało w sobotę w bardzo sympatycznym biegu noszącym nazwę „Mieszkowickiej Nadodrzańskiej Dziesiątki”. Mieszkowicka, choć organizowana w Gozdowicach, a dziesiątka, choć dystans biegu ma 12 km.

Opublikowane

w dniu

Trasa biegu wytyczona jest między Gozdowicami a cmentarzem wojennym 1 Armii WP w Siekierkach, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli pod koniec kwietnia 1945. Trasa bardzo ciężka, po poprowadzona u podnóża wzgórz na wschodnim brzegu Odry, ma sporo podbiegów i zbiegów w dolinę. Kto liczył na relaksowy bieg po płaskim terenie, srodze się zawiódł. Było ciężko.
Spośród goleniowian najlepiej powiodło się Robertowi Kopcewiczowi, który zajął 5 miejsce na około 130 startujacych. Mariusz Gess był 28. Dwie panie z Goleniowa w Gozdowicach zdobyły swoje pierwsze medale w biegach, Magda Gess i Mela Wojciechowska po raz pierwszy w życiu oficjalnie wystartowały w biegu – ukończyły go w dobrej formie i równie dobrym humorze.
Olgierd Geblewicz, który przymierzał się do startu w Gozdowicach, ostatecznie zrezygnował, bowiem w sobotę rano oddał krew, a pomysł biegania po takim zabiegu nie byłby najrozsądniejszy. Swój udział ograniczył do oddania strzału startowego.

To już dwunasta edycja biegu, który jest imprezą towarzyszącą obchodom rocznicy forsowania Odry w kwietniu 1945 roku przez 1 Armię WP. W tej bitwie poległo około 2 tysiące polskich żołnierzy, w większości spoczywających na cmentarzu wojennym w Siekierkach. Dziś to rocznica rzadko wspominana, bo armia forsująca Odrę, choć złożona z polskich żołnierzy, kojarzona jest z bolszewizmem. Dobrze jednak, że nie wszyscy popadli w polityczną amnezję, o dwóch tysiącach żołnierzy poległych na parę dni przed końcem wojny należy pamiętać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie