Connect with us

Aktualności

Bieg doskonały

Tytułowe określenie padało w sobotę z ust chyba wszystkich uczestników 3. Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Przygotowanie biegu, trasa, pogoda – wspaniałe.

Opublikowane

w dniu

 Trasa piękna, choć niełatwa. Po leśnych ścieżkach biega się świetnie, ale czym innym jest przebiec po lesie 10 km, czym innym przebiec tam maraton. Zmienne podłoże, trochę górek, z pętli na pętlę wydających się coraz wyższymi, potrafią wycisnąć z biegaczy wszystkie siły. Jak widać na zdjęciach, humory dopisywały. Każdy z biegaczy był witany na mecie przez organizatorów biegu, Anetę i Dariusza Gapińskich, nikt nie był anonimowy. Po biegu było gdzie się wykąpać, czym pożywić. Całości dopełniały piękne medale i statuetki, oczywiście jak na bieg leśny przystało – drewniane. Nie nudzili się też kibice, bo w okolicy startu i mety przez cały czas dużo się działo, a kto chciał skorzystać z okazji i wybrać się na grzyby, też zapewne wrócił z lasu zadowolony: grzyby są.

Bieg rozgrywano na trzech dystansach: 10,5, 21 i 42 km. W biegu na „dychę” pierwsze trzy miejsca zajęli goleniowianie, kolejno: Andrzej Felisiak, Jakub Dec i Michał Szatewicz. W półmaratonie najlepszy był Rafał Wilk z Gryfina, po nim Sylwester Hawrot (Goleniów) i Jarosław Białas (Szczecin). Zwycięzcą maratonu został Robert Kiewra z Ośna Lubuskiego, przed Rodosłąwem Piwowarskim z Gryfina i Tomaszem Łużyńskim z Polic.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie