Connect with us

Aktualności

Biedronka w stodole

Okazuje się, że sklep Biedronka, właśnie budowany w pobliżu UGiM, będzie wyglądał tak samo, jak widoczna na zdjęciu hala na granicy Pucic i Załomia. I nic się nie da w tej sprawie zmienić.

Opublikowane

w dniu

Inwestor ma zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego pozwolenie na budowę, od strony formalnej wszystko jest dopięte (może z wyjątkiem braku pełnej informacji na żółtej tablicy inwestora). Budynek będzie średniej urody, żółty i poziomu estetyki miasta raczej nie podniesie.

Andrzej Wojciechowski domagał się dziś od burmistrza, by kategorycznie, pod byle pretekstem, inwestycję zablokować i zmusić inwestora do zmiany projektu. Wiceburmistrz Tomasz Banach wyjaśnił radnemu Wojciechowskiemu, dlaczego nic w tej sprawie nie da się zrobić.

Plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający budowę Biedronki w wersji "stodoła" uchwalono w styczniu roku 1998, kiedy burmistrzem Goleniowa był Andrzej Wojciechowski. W ubiegłym roku była możliwość zmiany planu, był praktycznie gotowy do zatwierdzenia taki projekt, który by uniemożliwił budowę żółtego hangaru, w jakim będzie działać Biedronka. Do uchwalenia nowego planu nie doszło, sprzeciwił się mu… Andrzej Wojciechowski.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie