Connect with us

Goleniów

Biblioteki – Nowogard otwiera, Goleniów czeka.

Nowogard. Goleniów. Od dziś otwarta jest Miejska Bibliotek Publiczna w Nowogardzie. Goleniowska jeszcze nie

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od 4 mają mogą być pod pewnymi warunkami otwarte biblioteki – zgodnie z wytycznymi Biblioteki Narodowej, Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Z tej możliwości skorzystało już kierownictwo biblioteki miejskiej w Nowogardzie i od dzisiaj otworzyło siedzibę główną i filie. Natomiast goleniowska bibliotek czeka na publikację rozporządzenia o otwarciu instytucji kultury, w tym bibliotek, oraz na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która potwierdzi jej gotowość do obsługi czytelników. Wkrótce zostanie podana konkretna data i szczegóły związane z otwarciem tej biblioteki.
Red.

powiązane – „Biblioteka przygotowana do otwarci

Goleniów

Przed sesją konferencja „Konfederacji”

Goleniów. Jutro, tuż przed sesją rady miejskiej o g. 8.15 przed budynkiem urzędu gminy w Goleniowie konferencję prasową organizuje lokalna „Konfederacja”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zapowiedziane tematy to:

  1. Złożenie petycji ponad 300 mieszkańców Gminy Goleniów do Rady Miasta przeciwko podwyżkom cen śmieci w Goleniowie.
  2. Brak wykonania do dnia 24.11.2020 r. przez Radę Miasta Goleniów nakazów ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – dotyczy zmian w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. Dz.U. 2018 poz. 130. art. 41a. w sprawie umożliwienia wystąpień mieszkańców z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.
  3. Sprawa referendum w Goleniowie o odwołanie Burmistrza i Rady Gminy.

Konferencję poprowadzi Marcin Sowiński lider Klubu Konfederacji w Goleniowie

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Met-Instal” przebuduje ul. 1 Maja

Goleniów. Firma z Goleniowa będzie pracował na najdłuższej ulicy wyspy Karsibór.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, na prawie 3-kilometrowym odcinku wykonawca wymieni nawierzchnię oraz wybuduje sieć wodociągową i sanitarną. Na najdłuższej ulicy wyspy Karsibór powstanie również chodnik, ścieżka rowerowa oraz miejsca rekreacji i wypoczynku. Prace w tej części Świnoujścia mają zakończyć się w 2022 roku.

red.

powiązane – „Met-Instal wykona drogę w Babigoszczy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Rampa Kultura” 17 grudnia

Goleniów. Brak bram wewnętrznych ponownie przesuwa termin zakończenia przebudowy „Rampy Kultura”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To kolejna zmian terminu zakończenia tej inwestycji – początkowo miał to być przełom sierpnia i września, później początek listopada i wreszcie koniec listopada. Dzisiaj wiceburmistrz Tomasz Banach poinformował nas prosto z placu budowy, że ten ostatni termin mógłby być dotrzymany, gdyby nie brak bram wewnętrznych, na które wykonawca czeka od kwietnia. Mają być zamontowane na 17 grudnia i wtedy prawdopodobnie ostatecznie inwestycja zostanie zamknięta.

To kolejne przesunięcie terminu zakończenia przebudowy, pociąga za sobą w konsekwencji zmianę terminów, a być może i zakresu programu jaki „Teatr Brama” i GDK zaplanowały na inauguracje obiektu.

red.

powiązane – „Rampa – kolejne opóźnienie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie