Connect with us

Aktualności

Biblioteczny tydzień

Z okazji ogólnopolskiego „Tygodnia Bibliotek”, który trwać będzie w dniach od 8 do 15 maja, goleniowska biblioteka przygotowała dla swoich użytkowników kilka propozycji.

Opublikowane

w dniu

Spotkania:
· 9 maja, godz. 17.00 z Dorotą Zawadzką – „Supernianią”. Temat spotkania: „Mądrze kochać i wychowywać – rozmowy z dzieckiem”
· 10 maja, godz. 17.00 ze Zdzisławem Kasperowiczem – trenerem personalnym i dietetykiem. Temat spotkania: „Tajemnice aktywnego odchudzania”
· 10 maja, godz. 17.00 warsztaty cukierkowe dla dzieci w filii w Kliniskach Wielkich.
· 15 maja, godz. 18.00 z aktorem Robertem Więckiewiczem, który czytać będzie fragmenty „Ziarna prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego.

Dla zapominalskich i spóźnialskich ogłoszona zostanie biblioteczna amnestia, co oznacza, że w Tygodniu Bibliotek wszystkie zaległe książki z czystym sumieniem oddać będzie można bez ponoszenia kar za ich przetrzymanie (amnestia dotyczyć będzie dłużników z lat 2015-2016).

Ponadto, biblioteka przygotowała dla swoich czytelników, dzieci i dorosłych, dużą porcję widocznych na zdjęciu nowości wydawniczych. Na półkach dostępne będą one od 9 maja od samego rana.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie