Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Biało-czerwony Goleniów

Zaroiło się w Goleniowie w tym roku 11 listopada od biało-czerwonych flag. Były na słupach na wielu ulicach, przede wszystkim w centrum i na trasie rozgrywanych tego dnia biegów, były na balkonach i w oknach wielu domów, na siedzibach instytucji i zakładów pracy, w rękach spacerujących ludzi, na motorach, a także podczas wieczornego przemarszu.

Opublikowane

w dniu

Goleniów 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, świętował godnie i radośnie przez cały dzień. To świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza św. za ojczyznę w kościele św. Jerzego. Sprawował ją proboszcz tej parafii ks. Wacław Nowak w koncelebrze z ks. Michałem Ogrodnikiem TChr z parafii św. Katarzyny. Rangę tej mszy podkreślał udział honorowej kompanii 3 Batalionu Logistycznego im. Ziemi Goleniowskiej ze sztandarem, liczne poczty sztandarowe instytucji, organizacji i szkół oraz obecność władz powiatowych i gminnych, nowo wybranej senator Magdaleny Kochan, przedstawicieli służb mundurowych i harcerzy. Oprawę muzyczna zapewniły orkiestra dęta Wood & Brass Band oraz schola „Per Dio”.

Zaraz po mszy rozpoczęło się główne wydarzenie dnia – Goleniowska Mila Niepodległości, która organizowana jest nieprzerwanie od 1989 r. A zwieńczeniem był wieczorny przemarsz główną ulicą miasta i uroczysty apel pod pomnikiem niepodległości. Liczący kilkaset osób pochód z biało-czerwonymi flagami i pochodniami, prowadzony przez orkiestrę dętą i kompanię żołnierzy, wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego przy dworcu pod Pomnik Niepodległości. Przy pomniku wartę zaciągnęli harcerze goleniowskiego hufca ZHP w mundurach z tamtych lat, a uroczysty apel rozpoczęto od wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu Polski. Odczytany został apel poległych, kilka słów do zebranych skierował burmistrz Robert Krupowicz, po czym delegacje złożyły przed pomnikiem wiązanki kwiatów, oddając w ten sposób cześć bohaterom walki o wolną Polskę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie