Connect with us

Aktualności

Biała niedziela

Dzisiaj (11 lutego 2019 r.) po raz 27. obchodzimy Światowy Dzień Chorego, ustanowiony w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Wczoraj z tej okazji, jak co roku, zorganizowana została w Goleniowie tzw. Biała Niedziela.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami akcji, podczas której udzielano bezpłatnych porad lekarskich, były parafia pw. Świętej Katarzyny wraz z Akcją Katolicką przy udziale Gminy Goleniów i Starostwa Powiatowego, a włączyło się do niej 8 podmiotów medycznych, Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna i Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym Ewa. Przez kilka godzin można było nieodpłatnie zasięgnąć porad ponad 20 lekarzy specjalistów, psychologa, logopedy, wykonać niektóre badania oraz poddać się zabiegom fizykalnym i terapeutycznym. Z możliwości tych skorzystało około 300 osób.

Dzisiaj w kościołach pw. św. Katarzyny i św. Jerzego odprawione zostały Msze św. w intencji chorych z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i namaszczeniem chorych. W intencji personelu medycznego modlono się wczoraj w kościele św. Katarzyny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie