Connect with us

Goleniów

Bezzasypowa trawa w Kliniskach

Goleniów. Kompleks edukacyjno-sportowo-rekreacyjno-ruchowy przy Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich jest już prawie gotowy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja ma urozmaicić teren wokół szkoły o nowe, ciekawe funkcje, służyć do aktywnego spędzania wolnego czasu od nauki i zapewnić miejsce odpoczynku i rekreacji. Na boisku do piłki nożnej została całkowicie wymieniona nawierzchnia na trawę syntetyczną IV generacji bezzasypową, nawierzchnia boisk i bieżni została wymieniona na poliuretanową. Przestrzeń terenu szkolnego zostanie podzielona na następujące strefy :

  • PLAC ZABAW wyposażony będzie w urządzenia zabawowe o charakterze ogólnosprawnościowym oraz siedziska. Pod zabawkami znajdzie się nawierzchnia poliuretanowa, będą ciągi piesze z kostki brukowej trapezowej.
  • STREFA GIER – planuje się wykorzystanie istniejącego placu wytyczonego przez mur klinkierowy na grę terenową – szachy.
  • SPORT – przy wschodniej granicy działki zamieszczony będzie stół do gry w tenisa stołowego
  • „ZIELONA SALA” – część działki przy budynku pomocniczym będzie wykorzystana na „Zieloną salę” – strefę sezonowej uprawy ziół, nowalijek i innych roślin. Strefa ma służyć nauce na świeżym powietrzu. Wyposażona będzie w ławostoły, drewniane skrzynie do sadzenia roślin i tablicę kredową zewnętrzną.
  • ZEWNĘTRZNA SIŁOWNIA będzie doposażona w dwa rowery. Dodatkowo przewiduje się dosadzenie roślin średniowysokich i obsianie terenu trawą.

Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR. Wartość prac wynosi : 755 714,12 zł

red.

powiązane – „Siwek za Cieślińskiego”

Goleniów

Posadzą las

Goleniów. Ponad setka osób będzie jutro sadzić las.

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo Goleniów dostarczy sadzonki i ludzi, którzy wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA oraz pracownikami IKEI będą jutro od godz. 10 sadzić las na północ od Miękowa.

red.

powiązane – „Dwa marsze w niedzielę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dwa marsze w niedzielę

Goleniów. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przez Goleniów przejdą dwa marsze.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy to MARSZ DLA JEZUSA – uroczysta, barwna, radosna procesja, która wyruszy o godz. 11:40 z Plant. Parafia pw. Św. Katarzyny ogłasza konkurs na najpiękniejszą oraz na najdłuższą palmę; zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przyznane i wręczone na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W tym samym dniu, w rocznicę śmierci św. Jan Pawła II, w duchowej łączności z Polakami w wielu miastach Polski i na całym świecie, odbędzie się goleniowski MARSZ PAPIESKI, marsz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Parafia pw. Sw. Katarzyny zapraszamy na wieczorną Mszę o godz. 18:00, po Mszy o godz. 19:00 wymarsz z placu przed kościołem, ulicami miasta, do pomnika Jana Pawła II, stojącego przed kościołem św. Jerzego – zabierzcie ze sobą flagi biało-czerwone, świece, znicze, które złożymy przed pomnikiem. Podczas marszu wsłuchamy się w głos oraz nauczanie, zawsze zatroskanego o Polskę i Polaków, św. Jana Pawła II.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina spółkom, spółki gminie

Goleniów. Radni zdecydowali dzisiaj o dokapitalizowaniu spółek GWiK i „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego w tych spółkach poprzez objęcie w nich przez gminę udziałów – w GWiK za 880 tys zł i w Porcie Lotniczym za 680 tys zł. Skarbnik gminy uzasadnił te operacje trudną sytuacją finansową obu spółek, w których gmina jest udziałowcem – w GWiK 100%, a w Porcie Lotniczym 2,5% (tu według skarbnika strata za rok 2022 to ok. 10.6 mln zł.).

W praktyce wydatki z budżetu gminy w ten sposób uchwalone, trafią z powrotem do… jej budżetu – obie spółki zalegają bowiem z zapłatą gminie podatku od nieruchomości za rok 2022 właśnie wymienione kwoty dokapitalizowania i mają za nie spłacić te zaległości.

Jak podał skarbnik, gmina dofinansowała Port Lotniczy po raz pierwszy od roku 2010.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie