Connect with us

Aktualności

Bezprawny atak Bielidy

NOWOGARD. Przewodniczący Rady Miejskiej Nowogardu, Antoni Bielida, w wyjątkowo brutalny sposób zaatakował słownie panią sekretarz powiatu goleniowskiego, Annę Stępień-Buryszek. Stawia ciężkie zarzuty, nie popiera ich żadnymi dowodami.

Opublikowane

w dniu

Bielida w oficjalnym piśmie skierowanym do starosty goleniowskiego zarzuca pani sekretarz, że 18 października br. na oficjalnym posiedzeniu jednej z komisji Rady Gminy Osina celowo wprowadzała w błąd radnych, posługując się „nierzetelnymi, niesprawdzonymi danymi, a nawet ewidentnymi fałszami”. „Pani A. Stępień-Buryszek podczas swojego „estradowego” występu w Osinie przekroczyła swoje kompetencje poprzez manipulowanie opinią innych, posługując się w swoich wypowiedziach nieprawdziwymi informacjami i nieuzasadnionymi wyliczeniami” – ciągnie oskarżenie Bielida.
Posiedzenie dotyczyło propozycji zmiany nazwy powiatu goleniowskiego na powiat goleniowsko-nowogardzki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele nowogardzkiego komitetu, który pomysł próbuje wcielić w życie. Na zaproszenie władz Osiny w posiedzeniu wzięła też udział m.in. sekretarz powiatu A. Stępień-Buryszek, która osińskim radnym przedstawiła wyliczenia kosztów, jakie spowoduje zmiana nazwy. Owe wyliczenia były znacząco większe od tych, które prezentowali wysłannicy Nowogardu.
Antoni Bielida nie brał udziału w spotkaniu, ma więc o nim wiedzę wyłącznie pośrednią. Mimo to zdecydował się wystąpić z wyjątkowo agresywnym atakiem, z użyciem zarzutów ciężkiego kalibru, w dodatku nie popartych żadnymi rzeczowymi argumentami. Bezpodstawny zarzut wprowadzania osób trzecich w błąd przez urzędnika samorządowego może skończyć się procesem o zniesławienie.
Smaczku sprawie dodaje, że Bielida zdecydowanie przekroczył uprawnienia, jakie posiada jako przewodniczący Rady Miejskiej Nowogardu. Nie miał żadnego upoważnienia Rady Miejskiej do oficjalnego występowania na zewnątrz, a tym bardziej do formułowania w imieniu Rady Miejskiej ciężkich zarzutów pod adresem sekretarza powiatu.
Starosta goleniowski zareagował na razie spokojnym pismem, domagając się od Bielidy przedstawienia w ciągu 7 dni faktów, a przedw wszystkim pełnomocnictwa do występowania w imieniu Rady Miejskiej. Bielida nie będzie w stanie go przedstawić, bowiem rada takiego pełnomocnictwa mu nie udzielała.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie