Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Bezpieczna przyszłość

Gmina Goleniów jest jednym z ośmiu podmiotów w Polsce, które uczestniczą w pilotażowym projekcie „Bezpieczna przyszłość osób z niepełnosprawnością intelektualną”. W piątek (22 marca) odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji i organizacji, które w taki czy inny sposób zajmują się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, poświęcone temu tematowi.

Opublikowane

w dniu

Moderatorem i koordynatorem projektu w gminie jest Zbigniew Łukaszewski, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, spotkanie w formie warsztatów poprowadziła Magdalena Popłońska-Kowalska. Projekt „wystartował” w Goleniowie przed niespełna miesiącem, jego głównym celem jest  wypracowanie koncepcji kompleksowego wsparcia osoby z niepełnosprawnością na czas, gdy z przyczyn naturalnych straci ona oparcie w rodzinie, aby nie musiała ona trafić do domu pomocy społecznej. Inaczej mówią, jest to przygotowanie osoby z niepełnosprawnością i środowiska w  sposób umożliwiający jej bezpieczne funkcjonowanie w miejscu, w którym żyje, w oparciu o tzw. „kręgi wsparcia”.

W Gminie Goleniów do realizacji tego projektu przyłączyło się kilkanaście instytucji i organizacji, objętych nim jest na razie 12 rodzin. Piątkowe spotkanie, podczas którego powołana została koalicja na rzecz osób niepełnosprawnych, zapoczątkowało tworzenie długofalowego dokumentu określającego politykę gminy wobec osób niepełnosprawnych.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie