Connect with us

Aktualności

Bez tłoku

Dzisiaj (1 kwietnia) rozpoczęto przyjmowanie wniosków rządowego programu „Rodzina 500+”. W Goleniowie akcja przebiega sprawnie, bez niepotrzebnego zdenerwowania i tłumów ludzi.

Opublikowane

w dniu

Przed południem odwiedziliśmy punkty, w których przyjmowane są wnioski (Brama Wolińska, Biblioteka, Urząd Gminy, OPS), w każdym z nich na złożenie wniosku czekało najwyżej kilka osób. Samo przyjęcie wniosku zajmuje trochę czasu, trzeba bowiem sprawdzić, czy wypełniony jest prawidłowo i czy dołączone są do niego wymagane dokumenty. Jeśli tak, nie trwa to dłużej niż 5 minut. Jeśli ktoś ma trudności z wypełnieniem wniosku, może poprosić o pomoc.
W Ośrodku Pomocy Społecznej, który odpowiedzialny jest za realizację tego programu, uruchomione zostały 2 punkty; do godz. 10.30 przyjęto tam 95 wniosków, w kolejce czekały 2 osoby. Od 18 kwietnia działać będą terenowe punkty przyjmowania wniosków.
Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie www.500plus.goleniow.pl.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie