Connect with us

Aktualności

Bez ingerencji

Burmistrz Robert Krupowicz oraz jego zastępca Tomasz Banach kategorycznie zaprzeczyli jakoby wpływali na obsadę zarządu MKS INA Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Dotyczy to zarówno byłego prezesa INY Pawła Gulbinowicza (został nim zaraz po objeciu władzy przez ekipę Krupowicza), jak i nowego Janusza Karpowicza. Burmistrz zapytany na środowej konferencji prasowej (30.07.br) o ocenę pracy Gulbinowicza, przedstawił ją w samych superlatywach. Mimo to zmianę prezesa INY uznał za korzystną i rodzącą dobre perspektywy współpracy, bo zna osobiście pana Karpowicza od lat i uważa jego wybór za trafny dla klubu. Burmistrz zastrzegł przy tym, że sprawy personalne w klubie są wyłącznie w gestii jego członków. Przypomnijmy, że istnienie klubu zależy praktycznie od władz gminy, bo coroczna gminna dotacja jest największym jego przychodem.

Do wiceburmistrza Banacha padło też pytanie o to, czy rozmawiał z panami Gulbinowiczem i Karpowiczem, na temat wywiadu, jakiego ten ostatni udzielił naszej gazecie (wywiad był autoryzowany). Banach zaprzeczył. Także temu, jakoby miał pretensje do prezesa Karpowicza o opublikowaną w nim ocenę pracy prezesa Gulbinowicza i odchodzącego zarządu klubu oraz braku pomocy i wsparcia dla niego ze strony władz gminy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie