Connect with us

Przybiernów

Będzie PSZOK

Przybiernów. Polski Ład dofinansuje PSZOK w gminie.

Opublikowane

w dniu

Przybiernów

Wymieniają oświetlenie

Przybiernów. Gmina Przybiernów podpisała w tym roku z ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie umowę na wykonanie usług oświetlenia na terenie administrowanym przez gminę.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ENEA rozpoczęła już wymianę punktów świetlnych, które zostaną wymienione we wszystkich miejscowościach gminy. W ramach umowy zostanie wymienionych 607 punktów świetlnych na oprawy LED oraz dodatkowo zostanie wymienione 45 zegarów astronomicznych GSM. Zegary astronomiczne GSL to stosunkowo nowoczesne urządzenia, które umożliwiają samoczynną obsługę oświetlenia na podstawie danych geograficznych oraz czasu, dlatego często służą jako produkty do automatyki. Ich skomplikowane układy scalone pozwalają na wykonywanie trudnych obliczeń i dostosowanie pracy do aktualnie panujących warunków.

W związku z trwającymi pracami oświetlenie uliczne może funkcjonować inaczej niż zwykle (np. być włączone całą noc lub włączone w innych godzinach).

Całkowita wartość umowy wynosi 840 000,00 zł. netto. Modernizacja zostanie zakończona 31.12.2023 r.

red.

powiązane – „Ponad 2,5 mln zł na zabytki”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Remont dachu

Przybiernów. 15 września 2023 r., wójt gminy Przybiernów podpisała z Przedsiębiorstwem Budowlanym HELITEX ze Szczecina umowę na wykonanie Remontu części dachu budynku Szkoły Podstawowej w Czarnogłowach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, remont polegał będzie na pokryciu istniejącego poszycia dachowego blachą dachówkopodobną na konstrukcji drewnianej.
Obecne pokrycie dachu stanowiło będzie termoizolację górną budynku Szkoły.
Przewidywana powierzchnia dachu przeznaczona do remontu wynosi ponad 800 m2.
Koszt całkowity remontu ustalony został w drodze przetargu na kwotę 279 494,84 zł.
Wykonanie remontu przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Czarnogłowach jak również poprawi jego estetykę.

red.

powiązane – „Oświetlenie gotowe”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Oświetlenie gotowe

Przybiernów. W ubiegłym tygodniu zakończono zadanie pn. „Wykonanie oświetlenia drogowego w miejscowości Rokita-Moracz”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przedmiot zamówienia obejmował budowę oświetlenia drogowego w miejscowości Rokita, od Rokita 20B do Rokita 23 i Rokita-Moracz na dz. nr 25,27 obr. geod. Rokita, dz. nr 156 obr. geod. Moracz. Projekt polegał na wykonaniu oświetlenia drogi słupami o długości 9m w ilości 31 sztuk, stalowymi ocynkowanymi ze źródłami światła LED o budowie dwukomorowej o mocy znamionowej 59W, minimalny strumień świetlny oprawy 8650 lm.

red.

powiązane – „Prawie 4 mln dla Przybiernowa”goleniowska.com/prawie-4-mln-dla-przybiernowa/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie