Connect with us

Powiat

Będzie nowy marszałek?

Powiat. Jest nowy klub radnych w zachodniopomorskim sejmiku, który chce miejsca w zarządzie województwa – „Pro Centrum”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Sazczecin, ich głosy mogą być „języczkiem u wagi”, aby odwrócić polityczny układ w lokalnym parlamencie.

„Pro Centrum” ma na razie trzech radnych, ale nie wykluczają, że wkrótce będzie ich pięciu – wtedy, wspólnie z PiS, mogliby współrządzić regionem.

KO właśnie straciło radnego – Zbigniewa Chojeckiego. W „Pro Centrum” jest też Rafał Rosiński, wcześniej niezrzeszony – i Artur Wezgraj, do niedawna z Bezpartyjnych. Podkreślają, że chcą walczyć o niedoinwestowane regiony województwa. I głośno mówią o możliwych kolejnych „transferach”.

  • Mam nadzieję, że dzisiejsza inauguracja klubu „Pro Centrum” zainicjuje kolejne zmiany w sejmiku – mówił radiu Artur Wezgraj.

W powstanie „Pro Centrum” zaangażowany jest poseł Radosław Lubczyk, formalnie bezpartyjny. W Sejmie jest w Koalicji Polskiej z PSL. Ta partia w sejmiku ma dwóch radnych.

  • Dwóch członków PSL i trzech członków „Pro Centrum” to pięciu radnych, którzy mogą ze sobą współpracować – mówi Lubczyk i zapowiada rozmowy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Gdyby „Pro Centrum” miało 5 radnych – to z 11 radnymi obecnej opozycji z PiS mogą przegłosować zmianę zarządu województwa i powołanie własnej koalicji rządzącej.

KO ma obecnie 11 radnych w sejmiku. Poseł Lubczyk zapowiedział także rozmowy z szefostwem Platformy Obywatelskiej o powołaniu członka zarządu województwa z klubu „Pro Centrum”.

red.

powiązane – „Geblewicz za Marchewkę”

Powiat

Protestowali na sesji

Powiat. Podczas wczorajszej sesji rady powiatu protestowali mieszkańcy Czarnej Łąki i Wierzchosławia.

Opublikowane

w dniu

Wnioskowali o remont dróg prowadzącychy do ich miejscowości i w ich miejscowościach. Po krótkiej dyskusji z dyrektorem Wydziału Dróg Powiatowych i Inwestycji Bogusławem Zaborowskim, mieszkańcom została przedstawiona aktualna sytuacja w tej kwestii. W sprawie drogi Czarna Łąka – Pucice trwają rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o zmianę terminu i finansowania zadania, tak aby wykonać jak najwięcej, mimo znacznej podwyżce cen przez wykonawców. Natomiast w Wierzchosławiu w celu poprawy bezpieczeństwa będą wprowadzone rozwiązania doraźne (najprawdopodobniej progi zwalniające).

red.

powiązane – „Reaktor w sąsiedztwie”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nowy radny

Powiat. Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu ślubowanie złożył nowy radny i wybrano nową wiceprzewodnicząca rady.

Opublikowane

w dniu

Marek Zasieczny z Maszewa z listy Lewicy (zdj. u góry), zastąpił zmarłego Czesława Siwka.
WEybrano też nową wiceprzewodniczącą rady powiatu – została nią Aneta Wysoszyńska z Nowogardu z Lewicy (na zdj. pierwsza a lewej).

red.

powiązane – „Reaktor w sąsiedztwie”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Tragiczna sytuacja szpitala

Powiat. Tak starosta powiatu goleniowskiego nazwał dzisiaj kilkukrotnie sytuację w jakiej znajdują się finanse goleniowskiego szpitala.

Opublikowane

w dniu

Stało się tak podczas posiedzenia połączonych komisji rady powiatu. Starosta Tomasz Stanisławski mówiąc o kondycji finansowej szpitala przyznał, że powiat nie ma środków na jej poprawę, dlatego rozważana jest koncepcja ograniczenia jego działalności oraz połączenia ze szpitalem w Nowogardzie.

Obecna na sali prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka powiedziała, ze sytuacja się co miesiąc pogarsza, a zadłużenie rośnie – aktualnie ok. 2 mln zł samych wymagalnych płatności. I nie widać perspektyw na poprawę, bo jej zdaniem wyceny świadczeń zakontraktowanych przez głównego płatnika – czyli NFZ – nie pokrywają kosztów – rosnących cen usług, leków, mediów i płac. Gdyby doszło do ograniczenia działaności szpitala, to jej daniem oznaczałoby zamykanie szpitalnych oddziałów. Jak powiedziała, najlepszy oddział ginekologiczo-położniczy w województwie (czyli goleniowska porodówka) generuje największe straty finansowe – jeden poród to ponad 2 tys zł „straty”.

O tym, że kłopoty goleniowskiej lecznicy to nie wyjątek, świadczył głos radnego Kazimierza Lembasa – jednocześnie dyrektora szpitala w Nowogardzie. Potwierdził on w całości diagnozę zaprezentowana przez prezes Kęcką dodając, że jego szpital ma podobne problemy finansowe – za rok ubiegły strata była największa w kilkunastoletniej historii jego dyrektorowania.

Starosta zapowiedział na czwartek rozmowy o finansach goleniowskiego szpitala, z kierownictwem sczzecińskiego odziału NFZ.

red.

powiązane – „Pierwszy będzie OIOM”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie